ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Цінний дарунок «під ялинку»

Цінний дарунок «під ялинку»

64 переглядів

Добігає кінця 2020 рік, який видався нелегким для усіх нас, бо уже з березня живемо в облозі пандемії коронавірусної інфекції COVID-19. Але чи не найбільші випробування випали на долю медиків, які на початку були не готові до викликів сьогодення, до боротьби з підступною хворобою, невідомою, не маючи ні засобів, ні належного обладнання.
І у такий важкий час на допомогу медикам прийшли благодійники, меценати. Насамперед, з компанії Епіцентр Агро, громадської організації «За конкретні справи» на чолі з народним депутатом Олександром Герегою. Їхня допомога є найвідчутнішою для Шепетівської центральної районної лікарні.
— За період пандемії ми передали лікарні три апарати штучної вентиляції легенів, пульсоксиметри, монітори пацієнта, концентратори кисню, безконтактні термометри, засоби індивідуального захисту для медпрацівників, дезінфікуючі засоби тощо, — говорить керівниця служби соціальної політики Хмельницького регіону, депутат обласної ради Світлана Павлишина, яка активно координує роботу штабу з протидії COVID-19 на Хмельниччині, створеного за ініціативи Олександра і Галини Герег. — Ми дбаємо про здоров’я наших краян, наших пайовиків. Це сьогодні найголовніше завдання у період пандемії.

А минулої середи, 16 грудня, сталася ще одна приємна подія: до Шепетівської ЦРЛ завітали народний депутат Олександр Герега і депутат обласної ради Світлана Павлишина. І знову, як мовиться, не з порожніми руками. Цього разу передали обладнання для клінічно-діагностичної лабораторії закладу – надсучасний ампліфікатор, з допомогою якого можна буде швидко і правильно встановити діагноз хворого, зокрема, проводити ПЛР-тестування на місці, а не везти аналізи у м. Хмельницький.
— Сьогодні у боротьбі з коронавірусом першочергово, надважливо – швидко встановити діагноз, — говорить Олександр Герега. — Це запорука у майбутньому лікуванні й одужанні пацієнтів. Ще на початку пандемії компанія Епіцентр у складі оперативного складу при Хмельницькій ОДА почала забезпечувати медичні заклади сучасним діагностичним обладнанням.
Перший і до сьогодні єдиний в області ампліфікатор, придбаний Епіцентром, уже вісім місяців допомагає лікарям діагностувати підступну хворобу у Хмельницькій обласній лікарні. Розуміючи наскільки важлива точна діагностика у нинішній ситуації, ми вирішили підсилити потужності північного регіону ще одним ампліфікатором. Це шестиканальний прилад. Ми й надалі будемо допомагати професійним командам лікарень Хмельниччини. Як кажуть, попереду ще багато роботи…
Під час вручення цінного подарунку головна лікарка Шепетівської ЦРЛ Валентина Савчук щиро подякувала меценатам Олександру Герезі та Світлані Павлишиній за вагому допомогу, сприяння у розвитку лікувального закладу.
— Поза сумнівом, це знакова подія для нашої лікарні. Такий прилад для клінічно-діагностичної лабораторії вкрай необхідний. Ампліфікатор – це абсолютно новий рівень обстеження хворих, особливо у час пандемії. Нині у нашій лікарні постійно багато хворих на COVID-19. І дуже важливо у стислі терміни проводити ПЛР-тестування. Наша лабораторія — одна з кращих в області. Тепер потрібен час для підготовки до запуску приладу у роботу. А ще ми дякуємо нашим благодійникам за апарати ШВЛ та інше обладнання. — зауважила Валентина Савчук.
Завідувачка клінічно-діагностичної лабораторії Оксана Нечипорук радіє, що такий надсучасний прилад зможуть використовувати у дослідженнях і робити точні аналізи на наявність коронавірусу:
Подякували народному депутатові за підтримку медицини краю і очільники влади – міський голова Віталій Бузиль та голова Шепетівської районної ради Олег Кулінський.
Під час відвідин Шепетівської ЦРЛ Олександр Герега поцікавився ходом капітального ремонту інфекційного відділення, який проводиться силами компанії Епіцентр. Адже напередодні місцевих виборів Олександр Володимирович пообіцяв, що його команда «За конкретні справи» капітально реконструює інфекційне відділення закладу.
Роботи справді ведуться активно. Уже перекрито значну частину покрівлі, замінюють вікна, проводять інші ремонтні роботи. Будівельники працюють на совість.
У розмові з народним депутатом медики говорили про невирішені питання, які стосуються не лише нашого регіону, а й України загалом. Приміром, при збільшенні рівня захворюваності на коронавірусну інфекцію для важкохворих пацієнтів вкрай необхідна киснева підтримка, а кисню часто не вистачає. Тому висловили побажання щодо встановлення у Шепетівській ЦРЛ кисневої станції, яка могла б розв’язати проблему щодо безперебійного забезпечення киснем лікувального закладу. Олександр Герега пообіцяв розглянути це питання.
Г.ДІБРОВА.

Залиште Ваш коментар
Перевести