ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Повелителі дерев

Повелителі дерев

17 переглядів

В угіддях ДП «Шепетівський лісгосп» визначали кращого вальника лісу Хмельниччини

Мабуть, серед різноманітних галузевих подій годі й знайти більш видовищну й динамічну, яка засвідчує хист, досвід людини і водночас сучасний рівень професії, сповнену спортивного азарту й доброзичливої товариськості, ніж змагання лісорубів.

Цього року проходили уже двадцять перші такі змагання серед кращих вальників лісу Хмельниччини. Вони відбулися минулої п’ятниці у кварталі № 28 Кам’янківського лісництва ДП «Шепетівський лісгосп».

До речі, ця подія для підприємства є доволі знаковою. Адже саме у соснових борах Шепетівщини понад два десятки років тому вперше стартувала ця чудова традиція — визначати майстерність справжніх професіоналів лісової галузі. Відтоді Шепетівський лісгосп неодноразово приймав змагання такого рангу, і, як завжди, підготовка була проведена на найвищому рівні.

Як відзначали учасники, організатори заходу доклали максимум старань, аби серед величних сосон панувала атмосфера гостинності, спортивного змагальницького духу й високого професіоналізму.

Перед початком турніру лісорубів його учасників привітав заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Колесник, якому випало бути й головним суддею змагань. З побажаннями удачі вальникам лісу й побажаннями високих здобутків працівникам галузі, яка відіграє важливу роль у житті економіки Шепетівщини, виступили голова райдержадміністрації Роман Підопригора, голова районної ради Петро Дзяворук, міський голова Михайло Полодюк та директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк. У свою чергу шанованих гостей заходу лісівники віншували запашними короваями.

Свою майстерність, вміння, професійні навички під час змагань демонстрували представники 12 команд, головним чином лісогосподарських підприємств області, серед яких були як постійні учасники змагань, так і новачки. Також участь в турнірі лісорубів взяли юніор з м. Ярмолинець та представник фірми «Штіль».

Честь підняти прапор та відкрити змагання довірили минулорічному переможцю з м. Хмельницького, вальнику Михайлу Павлишаку.

І ось юніор, учасник змагань з ДП «Ярмолинецький лісгосп» А.Савчук перерізав символічну колоду «старту».

Традиційно змагання розпочалися з проведення інструктажу, після чого відбулося жеребкування для визначення черговості виступів.

Свою майстерність і вправність лісоруби засвідчували упродовж п’яти етапів. І першим та одним із найважчих серед них була валка дерева. Адже тут важливо не лише правильно звалити дерево, дотримуючись усіх вимог, стандартів, правил техніки безпеки, а й зламати кілок чи попасти у «ворота», що дозволить заробити більшу кількість балів.

Зрозуміло, що схвальні вигуки були адресовані представнику Шепетівського лісгоспу Вадиму Макарчуку, який виступав під другим номером і зумів покласти двадцятиметрову сосну, як кажуть, у саме «яблучко».

А згодом напруга змагань лише зростала. Відтак лісоруби демонстрували майстерність в обрізанні сучків, розкряжуванні комбінованим різанням, точному розкряжуванні колоди та у монтажі нового ланцюга. На кожному етапі змагань журі професійно оцінювало фаховий рівень учасників за такими критеріями, як швидкість роботи, якість і точність виконання завдання та дотримання техніки безпеки.

— Професія вальника лісу є однією з найнебезпечніших, тому підвищення професіоналізму, майстерності, рівня охорони праці працівників на лісосічних роботах є невід’ємною частиною організації виробництва. Одним з найкращих способів підвищити рівень майстерності для вальників є участь у змаганнях такого формату. Саме тут вони мають змогу поділитися професійними навичками один з одним, — коментує директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Михайлович Сасюк.

Швидко промайнув день для учасників та уболівальників, які підтримували конкурсантів. Азарт і спортивний інтерес додавали інтриги під час остаточного підбиття підсумків.  І ось бали пораховані, дошка із результатами заповнена, учасники вишикувалися на урочисту церемонію нагородження.

У підсумку перше місце, підтвердивши своє чемпіонство, посів вальник з ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» М.Павлишак, а також юніор ДП «Ярмолинецький лісгосп» А.Савчук, на другому – представник ДП «Славутський лісгосп» Б.Ярошук, на третьому – представник команди-господарки змагань (ДП «Шепетівський лісгосп») В.Макарчук. Переможці отримали грамоти, медалі та грошові винагороди.

Судді змагань відзначили, що цьогорічні учасники мають високий рівень підготовки та професіоналізму. А господар турніру лісорубів — колектив ДП «Шепетівський лісгосп» на чолі з директором В.М.Сасюком — у свою чергу привітав призерів та побажав їм ще вищих досягнень у професійній майстерності та подальших перемог. Тепер уже на всеукраїнському рівні.

Залиште Ваш коментар
Перевести