ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоКультура Нелегка доля ювілярок

Нелегка доля ювілярок

13 переглядів

Лютий 1929-го приніс щастя у дві сільські родини. В останній місяць зими у с. Косій Рішнівці народилась Ганна Савівна Шевчук, а у с. Великій Рішнівці — Марія Василівна Шевчук. Дівчата зростали неподалік, разом ходили до школи, на вечорницях співали народних пісень.

Марія вийшла заміж за сільського хлопця Петра. У  шлюбі народилось четверо діток — три донечки і синочок. Коли найменшій донечці було чотири рочки, у сім’ю прийшло лихо: помер батько сімейства – Петро Андрійович. Марія Василівна залишилася одна з дітками. Та не розгубилась, адже потрібно було поставити їх на ноги. Тому працювала у колгоспі, не покладаючи рук. Була і дояркою, і конюхом, і у ланці обробляла буряки.

Марія Василівна має дуже гарний голос, полюбляє співати українські пісні, тривалий час навіть співала у церковному хорі.

Ювілярка – добра душею жінка, гарна господиня, хороша мама і бабуся. Дочекалась семеро онуків та вісім правнуків.

На долю ж Ганни Савівни випало нелегке дитинство. А потім, ще зовсім юною, її разом з іншими односельцями вивезли на примусові роботи до Німеччини, важко працювала у господаря.

У 1945 році повернулася в Україну, де вийшла заміж за Анатолія Касяновича і разом стали жити у с. Косій Рішнівці та добра, як кажуть, наживати. Разом із чоловіком побудували хату, посадили сад, народили та виховали п’ятеро дітей.

На жаль, чоловік через важку недугу рано пішов з життя, тому Ганна Савівна зранку до ночі працювала у колгоспній ланці, обробляючи буряки. А вдома поралася по господарству, сапала городи. Жінка усьому давала лад і навіть знаходила час вишивати, в’язати та вирощувати квіти.

Останні кілька років Ганну Савівну підкосила хвороба, тому їй важко пересуватися. Її доглядають діти, а найбільше – донька Наталя. Вона продовжує вирощувати квіти, щоб материнське обійстя і далі квітувало.

Антоніна МИРОНЧУК,

завідуюча клубом

с. Косої Рішнівки.

Залиште Ваш коментар
Перевести