Шановна редакція «Шепетівського вісника»! Звертаються до вас мешканці вулиці, у якої немає точної назви. Але розповімо усе із самого початку.
У 2017 році, згідно з рішенням Верховної Ради, в Україні розпочалася декомунікація: перейменовували вулиці, повертали містам і селищам колишні назви, демонтували пам’ятники. І у Шепетівці почали перейменовувати вулиці. Дійшла черга і до нашої вулиці — Нісензона. Її так називали, хоча це було, як виявилося, прізвище жінки — Анни Нісензон.
Я, як член комісії з перейменування від міського козацького товариства Українського козацтва, почав шукати походження назви нашої вулиці, хто ця жінка. Виявилося, що вона — більшовичка з м. Острога, яку у 1920 році поляки розстріляли у Шепетівці. Коли її вели на розстріл, вона вигукнула: «Да здравствует советская власть!». Про це розповів мені нині уже покійний Дмитро Ілліч Солодчук, а йому повідав його батько.
Тому комуністи і перейменували нашу вулицю на Анни Нісензон, яка до цього мала назву Завальна.
На початку літа 2017 року мешканців вулиці Анни Нісензон зібрали щодо її перейменування. Запропонували, або повернути стару назву — Завальна, або вибрати з двох нових назв — Приозерна, бо вона тягнеться уздовж водойми цукрозаводу, чи письменника Степана Руданського — нашого земляка-подолянина, патріота України, який висміював у своїх творах московію і москалів та які не друкувалися за радянської влади.
Після обговорення на зборах, громада вирішила і проголосувала назвати нашу вулицю Приозерною. Лише двоє мешканців хотіли, аби збереглася стара назва.
Звернення мешканців надіслали до комісії з перейменування вулиць, яку очолював В.Синюта. Вулиця отримала назву Приозерна і повідомлення про це відіслали у деякі інстанції, зокрема й у Пенсійний фонд.
Але через деякий час, згідно з рішенням міської ради, вулицю Приозерну перейменували на вулицю В.Кашлакова, який загинув на Сході країни, в АТО. Мешканці запитували, чому їх ніхто не повідомив про чергове перейменування, не запитав їхньої думки.
Минуло п’ять років і я стикнувся з черговою плутаниною у назві нашої вулиці, вирішуючи деякі питання у нашому пенсійному відділі. Мені дали роздруківку, у якій була вказана адреса мого проживання: вулиця Приозерна. Як же так вийшло? Працівники пенсійного відділу пояснили, що уже п’ять років у документах Пенсійного фонду позначена вулиця Приозерна.
У той же час у відділі з питань реєстрації місця проживання Шепетівської міської ради пояснили, що у їхньому реєстрі числиться вулиця В.Кашлакова і порадили звернутися в архітектурний відділ. Там мені дали витяг з рішення ХХIV сесії міської ради VII скликання від 18 липня 2017 року № 25 про перейменування вулиці… Анни Нісензон на В.Кашлакова. А де ж поділося рішення про перейменування у вулицю Приозерну, яке надіслали у Пенсійний фонд і досі не оновили?
Це питання більш риторичне, бо попередня комісія з перейменуваня вулиць на чолі з В.Синютою була розформована і нині працює її оновлений склад. Я хоча і був членом комісії, але ситуація мені не відома, бо довгий час перебував на лікуванні.
Мені порадили віднести витяг з рішення у пенсійний відділ. А чому у свій час цього не було зроблено — загадка.
На нашій вулиці мешкає багато людей старшого віку, пенсіонерів. Одні казали, що живуть на Приозерній, інші — на В.Кашлакова. Ми не проти перейменування вулиць іменами наших загиблих Героїв. Адже вони віддали своє життя за незалежність і свободу України. Але людей про це потрібно вчасно інформувати.
Василь ПРИХОДЬКО,
від імені мешканців вулиці В.Кашлакова.