ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Аби у ліс не прийшла біда

Аби у ліс не прийшла біда

13 переглядів

Цьогорічна безсніжна зима та суха весна сприяли ранньому початку пожежонебезпечного періоду. Але не лише природні чинники впливають на займання у екосис­темах. Безвідповідальне ставлення відпочивальників до пожежної безпеки призводить до жахливих наслідків, у яких гинуть не лише дерева та рослини, але й тварини, птахи, а подекуди вогонь може знищити майно громадян, наблизившись до осель.
Багато клопотів цього року для лісівників завдали неконтрольовані підпали сухої трави, від яких потрібно уберегти лісові насадження. Неодноразово добровільна пожежна дружина підприємства виїжджала на гасіння пожеж, які стрімко наближалися до лісу з полів.

На жаль, не усі громадяни вважають за необхідне дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки у лісових масивах, розводити багаття у встановлених місцях. Та й необережно кинутий сірник чи недопалок можуть стати причиною великої пожежі. Так, з початку цього року у лісових масивах ДП «Шепетівський лісгосп» виявлено та ліквідовано 7 загорянь, причиною яких стало необережне поводження відпочивальників з вогнем.
Лісова охорона ДП «Шепетівський лісгосп» нагадує, що порушення правил пожежної безпеки несе за собою адміністративну відповідальність.
Якщо ви стали свідком лісової пожежі, негайно повідомте про це державну лісову охорону на цілодобову «гарячу» лінію — 097-726-04-77 або зателефонуйте у сільську раду, до відділення поліції чи пожежної служби.
Також ДП «Шепетівський лісгосп» повідомляє, що набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження дов­кілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу», підписаний Президентом України 13 квітня.
Відповідно до Закону збільшуються штрафи за недотримання пожежної безпеки у лісах, зокрема:
— за порушення правил пожежної безпеки у лісі доведеться сплатити штраф у розмірі від 1530 до 4590 грн.;
— якщо ж ваші дії призведуть до виникнення пожежі у лісовому масиві, Законом передбачений штраф у розмірі від 4590 до 15300 грн.;
— любителям підпалів сухої трави загрожує штраф від 91800 до 153000 грн. або обмеження чи позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.
Державне підприємство «Шепетівський лісгосп» нагадує про дотримання правил пожежної безпеки у лісі. Будьте обережні, розводьте багаття лише у встановлених місцях і не залишайте його після відвідування лісових масивів.
Ліс — це місце мешкання багатьох тварин та птахів, давайте берегти його разом.
Пресслужба ДП «Шепетівський лісгосп».

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести