Осіння пора для  аграріїв Шепетівщини, як завжди, сповнена трудових клопотів. Адже на часі —  завершення збору пізніх сільськогосподарських культур та посів озимих культур під урожай майбутнього року.

        —  Враховуючи особливості  погодних умов, тривалий бездощовий період та досить високі температури повітря у серпні та у першій половині вересня,  у поточному році посів озимих культур  було від терміновано. Він розпочався   20 вересня, — розповідає  про аграрні справи сільгоспвиробників краю в. о. начальника відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів РДА Валентина Лопоцюк. —  Станом на 7 жовтня   засіяли лише половину прогнозованих площ  озимих зернових культур. Зокрема,  озимої пшениці  при прогнозі 8450 га посіяно 3580 га ( 42 %); озимого ячменю з наявних  1680 га —  1360 га (81 %), жито і озимий ріпак запорали стовідсотково, відповідно на  110 га та 2100 га.

    До речі, попереднього  року при сприятливих погодніх умовах на відповідну дату було уже засіяно більше 60 відсотків прогнозованих площ.

       На даний час, сільськогосподарські товаровиробники Шепетівщини  нарощують темпи сівби озимих  сільськогосподарських культур і планують завершити її до кінця жовтня. Аби отримати бажаний результат,  вони враховують особливості цьогорічного сезону та безліч інших як економічних, так і агрокліматичних нюансів.

   Разом з тим у господарства району  триває  збір врожаю пізніх культур. Зокрема, соняшнику зібрано на  площі 4380 га (48 % до прогнозу), намолочено 13140 тонн при врожайності 30 ц/га. Сою зібрано на  площі 4320 га (73 % до прогнозу), намолочено 11800 тонн при врожайності 32 ц/га.

       А цукровий буряк викопано 29150 тонн  при урожайності 530 ц/га на площі 550 га.

    До слова, загалом аграрії Шепетівщини доклали максимум зусиль  і отримали хороший результат при збиранні врожаю ранніх зернових та зернобобових культур. Так, у господарствах краю їх плантації обмолочено стовідсотково, на площі 14,6 тис. га. Станом на 7 жовтня агроформування намолотили 92,6 тис. тонн зерна при врожайності 63 ц/га, що є одним із кращих показників серед районів області.

 

 

В.Нитка