ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоОсвіта Академічні обрії Грицівського ліцею

Академічні обрії Грицівського ліцею

138 переглядів

Особливою «родзинкою» закладу є дрескод школярів старших класів

Серед освітніх закладів нашого краю Грицівський ліцей посідає особливе місце. Він вирізняється не лише своєю новизною й величністю, а й академічністю та сучасним рівнем навчального процесу. Побувавши у ліцеї та ознайомившись з буднями педагогічного й учнівського колективів, розумієш, що маєш справу з закладом дійсно європейського зразка. Саме тут педагоги у постійному пошуку актуальних для освітнього простору нашого часу відповідей на питання: як плекати у дитині почуття господаря власної долі? Якою вона має бути і чим озброєна, аби стала справжнім будівничим свого життя?

— Сьогодні, як ніколи, гостро постає завдання осмислення й пізнання нових педагогічних реалій, створення нової філософії освіти, відкритої до таємниць життя людини, її прагнень, життєвого й духовного світу. Від того, як школа допоможе своїм вихованцям спроєктувати їхню життєву траєкторію, залежить успішність та міра реалізованості дитини у майбутньому, — переконаний директор Грицівського ліцею Віктор Петрович Старий.
Тож, попри те, що попередній навчальний рік для всіх був особливим і непрос­тим: часті зміни його структури, зумовлені непростою епідеміологічною ситуацією в країні та у світі, педагогічний колектив опорного закладу «Грицівський ліцей» і в цих непростих реаліях сьогодення вкотре сумлінно і ефективно виконав поставлені перед ним завдання.
Як розповів Віктор Петрович, освітній процес у закладі забезпечують 44 педагоги. А це, зокрема, 6 вчителів-методистів, 9 старших вчителів, 17 вчителів вищої категорії, 8 вчителів І категорії, 2 вчителі ІІ категорії, 2 молоді спеціалісти.
На 1 вересня поточного року у ліцеї було відкрито 20 класів, у яких загалом навчається 526 учнів. Середня наповнюваність класів складає 25 учнів.
Стіни цього освітнього закладу сповнені бадьорості, веселого гомону й позитивної енергетики юності, тож можна лише порадіти за місцевих школярів і їхнє рідне «вогнище вічної краси». Адже у новому приміщенні — шкільна їдальня на 180 місць, три комп’ютерні класи, 20 навчальних кабінетів, дві спортивні зали, навчальні майс­терні, чудова актова зала, навіть кабінети релаксації. А ще — ресурсна кімната, науково-методичний центр, бібліотека та інші.
Також впадає в очі й те, як у ліцеї шанують й бережуть історію. Тут створені музейні експозиції як з історії закладу, так і краєзнавчого спрямування. Весь цей скарб, як мовиться, для набуття вічного, доброго й світлого у «країні знань». І він до послуг юних здобувачів освіти з усієї округи.
Тож для організації підвезення дітей до Грицівського ліцею використовуються 6 сучасних автобусів. Адже підвезення пот­ребують близько трьохсот учнів із 14 сіл Грицівської територіальної громади.
До речі, матеріально-технічна база ліцею постійно зміцнюється.
— У цьому році для зміцнення навчально-матеріальної бази закладу закуплено ще один шкільний автобус «Ataman D – 093S2», два навчальні комп’ютерні комплекси (НКК 11+1), два мультимедійні комплекси, інтерактивну дошку, багатофункціональні пристрої, ноутбуки, проєктори, обладнання та приладдя для кабінетів хімії та біології, комп’ютерне обладнання, меблі, дидактичні матеріали для початкової школи за прог­рамою НУШ, навчальне обладнання для організації інклюзивного навчання. Загальна вартість тендерної пропозиції склала майже 2,3 мільйона гривень, — каже Віктор Петрович Старий.
Як зазначає директор, для здобуття якісної освіти за місцем проживання та відповідно до моніторингу потреб інклюзивної освіти заклад забезпечує надання освітніх послуг дітям з особливими потребами. Так, у його стінах проводяться корекційні заняття з ритміки, лікувальної фізкультури, заняття з корекції розвитку, соціально-побутового орієнтування, розвитку мовлення. Також створено міждисциплінарну команду супроводу інклюзивного навчання, забезпечено функціонування ресурсної кімнати, працюють асистенти вчителів в інклюзивних класах.
До слова, яскравим прикладом надання якісних освітніх послуг ліцею є показники роботи останніх років у різних напрямках. За результатами зовнішнього незалежного оцінювання четвертий рік поспіль він має лідерські позиції серед закладів області. І цього року Грицівський ліцей посів 25 місце серед 292 закладів.
Варто зазначити, що у ліцеї розгорнуто діяльність наукового товариства «Інтелект», у складі якого учні й вчителі мають можливість готуватись до конкурсів та олімпіад, навчаючись у секційних клубах «Лінгвісти», «Нащадки Ньютона», «Екологи», «Феміда». Щороку ліцеїсти є призерами та переможцями ІІ та ІІІ етапів предметних олімпіад, конкурсу-захисту наукових робіт МАН. А вчителі-предметники щороку беруть участь у підготовці методичних матеріалів на обласну педагогічну виставку «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування», посідають призові місця та є переможцями.
Крім того грицівські педагоги серед поширювачів власного досвіду на сторінках фахових видань всеукраїнського рівня «Початкова школа», «Математика у школі», беруть участь у різноманітних науково-практичних конференціях.
Активною є їхня участь і в реалізації міжнародних та державних освітніх програм: програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», Міжнародної освітньої програми «eTwinning Рlus», запровад­женні в освітній процес педагогічної технології за методикою О.Дубогай «Навчання в русі»; гуманно-особистісного навчання за Ш.О.Амонашвілі (його авторською програмою «Гуманна педагогіка»), організації роботи за технологією SmartKids у початковій школі.
— У центрі нашої уваги й виховання особистості-патріота. У рамках роботи над Концепцією національно-патріотичного виховання учні, вчителі й адміністрація закладу реалізували довготривалий проєкт у трьох частинах «Духовна спадщина мого народу» за двома напрямками: родинне виховання — музей «Мамина світлиця», громадянське виховання — музей «Історія школи у світлинах. О, світлої науки храм, життєвих досвідів пізнання», а третя частина — напрямок краєзнавство «Історія освіти: речові та писемні пам’ятки», — розповідає про здобутки закладу Віктор Петрович.
А ще у місцевому осередкові освіти за час його існування склалися добрі традиції. Наприклад, ліцеїсти обирають власний дрескод: форму, аксесуари, витримані у єдиному стилі. Кожен клас цим вносить свою «родзинку» і у свій зовнішній вигляд, і у цікаві шкільні будні.
— Дуже активною є робота нашого учнівського самоврядування. Наші діти — основні генератори ідей щодо проведення й організації учнівського дозвілля. Саме вони є ініціаторами видання газети ліцею, авторами ідеї функціонування шкільної «Дошки тижня», на якій висвітлюються всі важливі події нашого закладу. Вони є неодноразовими призерами й переможцями обласних, районних олімпіад, інтелектуальних конкурсів, марафонів (таких як брейн-ринг «Битва шкіл», інтелектуального марафону «Зіркова команда», «Школа успіху братів Кличко»), — продовжує про насичене учнівське життя директор ліцею. — Також учасники гуртків мистецьких дисциплін виявили ініціативу в оформленні вестибуля ліцею (створення тематичних фотозон відповідно до кожної пори року), оформили фотогалерею «Моя рідна мала батьківщина», створили декорації для організації роботи лялькового театру тощо.
Тож Грицівський ліцей – це команда однодумців, психологічно та емоційно компетентних, успішних вчителів, лідерів та менеджерів, ефективних комунікаторів, яка формує духовно багатий, фізично здоровий, творчий, соціально-компетентний та патріотично налаштований учнівський колектив. І у цій єдності — наша сила!
Володимир НИТКА.
На знімках:
директор Грицівського ліцею В.П.Старий;
під час занять у кабінеті інформатики та у початкових класах;
ліцейний автопарк в очікуванні юних пасажирів.

Залиште Ваш коментар
Перевести