З того моменту, коли вагітна жінка потрапляє до пологового відділення, з нею постійно перебуває акушерка. Вона спостерігає за фізіологічним станом породіллі, дає важливі поради та настанови.

В акушерсько-гінекологічному відділенні Шепетівської ЦРЛ працює більше десятка акушерок. Олена Дмитрієва, Леся Бондар, Людмила Виноградова, Галина Нетикша, Оксана Стінська, Алла Горбатюк… І це ще не весь список тих, хто допомагає майбутнім мамам при пологах.

Серед них є світла та доброзичлива Катерина Остапчук із с. Судилкова. Саме така думка склалася про неї під час нашої розмови. Вона настільки емоційно розповідала про народження нового життя, післяпологове прикладання малюка до грудей матері, що сльози радості наверталися на очі…

Катерина Анатоліївна ще з дитинства знала, що своє майбутнє пов’яже з медициною. Її мама, Любов Денисівна, усе життя пропрацювала медсестрою і тому донька упевнено крокувала її стопами.

Спеціальність акушерки здобула у Вінницькому медичному коледжі. Пригадує, як будучи студенткою, на практиці у пологовому будинку втратила свідомість під час пологів, які вперше побачила на власні очі.

Після закінчення навчання та отримання диплома прийшла працювати у Вінницький пологовий будинок № 3. Молодій акушерці доручили спостерігати жінкою, у якої була п’ята вагітність. Катерина дуже хвилювалася, але у неї все вийшло — народився здоровий хлопчик.

Збігло три роки. Молодий фахівець отримала чималий досвід у професійному колективі. Але їй дуже хотілося повернутися у рідний край. І така нагода випала. З 1994 року Катерина Анатоліївна прийшла працювати акушеркою у гарний колектив  пологового відділення Шепетівської ЦРЛ  на чолі з висококваліфікованим завідуючим Володимиром Волянським.

— Головне завдання акушерки — тримати руку на пульсі фізіологічного стану вагітної жінки: вимірювати тиск, температуру тіла, фіксувати час між переймами, про що інформувати лікаря, який прийматиме пологи. Також обов’язково стежити за серцебиттям дитини, щоб породілля чула свого малюка та була спокійною за нього, — розповідає акушерка та мама Катерина Остапчук. — Крім того, варто налаштувати вагітну на пологи так, щоб вона була стовідсотково упевнена за здоров’я та життя своє і майбутнього малюка. Я люблю свою роботу, переживаю разом з породіллями, молюся разом з ними…

За словами Катерини Анатоліївни, у тих, хто дослухається до порад акушерок, пологи, зазвичай, протікають значно легше. Вагітність на 37-40 тижнях вважається доношеною. Не можливо точно визначити час пологів, бо у кожному конкретному випадку все відбувається по-різному. На це не впливає кількість пологів і вік жінки.

— Наймолодша породілля у моїй практиці — неповнолітня 15-річна дівчина, — продовжує розмову Катерина Остапчук. — Попри свій юний вік, вона раділа народженню немовляти. З нею не було клопотів, бо молода мама дослухалася до усіх порад медперсоналу. А найстаршою мамою стала 45-річна жінка. Вона народила хлопчика.

У той день, коли ми спілкувалися з Катериною Остапчук, акушерка заступила на чергування. Серед її пацієнток було двоє у пологах і одну мали «кесарити». Згодом ми дізналися, що у результаті кесаревого розтину на світ з’явився хлопчик, у двох інших — народилися дівчатка. До речі, одна з породіль уже вчетверте стала мамою — у її великій сім’ї двоє хлопчиків та, віднині, двоє дівчаток.

Насамкінець додамо, що донька Катерини Анатоліївни – Любов – продовжила справу матусі. Нині юнка навчається у Шепетівському медичному училищі. У майбутньому вона буде медичною сестрою.