ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Алабай впав на траву і плакав…

Алабай впав на траву і плакав…

335 переглядів

Собаки для людей завжди були і є вірними друзями. Чому ж ми, так би мовити, розумні істоти, не віддячуємо їм тим же, а дуже часто поводимось із чотирилапими жорстоко, байдуже, дико.

 

З початку цього року у м. Шепетівці та навколишніх селах, які увійшли до територіальної громади, діятиме «Програма регулювання чисельності безпритульних собак гуманними методами». Нею передбачено облаштування притулку для тварин, карантинного майданчика, запровадження системи стерилізації тощо. Дуже добре, що міська влада нарешті затвердила такий документ. Та я не впевнена, що він буде сповна реалізований, адже такі наміри були і у попередників.
Мої однодумці переконані, що втілювати Програму потрібно вже зараз, а не чекати три роки.
Наразі волонтери самостійно, за свої кошти проводять стерилізацію безпритульних тварин. І стикнулися з проблемою відсутності місця для їхнього тимчасового утримання після санації. Для облаштування такого майданчика необхідні невеликі кошти. Тоді б на місце од­нієї стерилізованої тварини ми селили б іншу і таким чином усе поступово рухалось, давало б швидкий результат.
На даний час волонтери вимушені звертатися до мешканців міста по допомогу, щоб вони надавали приміщення для утримання стерилізованих кішок та собак. Звісно, ми оплачуємо ці послуги.
Щодо надання дозволу на облаштування місця тимчасового тримання на території районної ветлікарні ми зверталися до народного депутата О.Жмеренецького, до керівників ветлікарні та представників попередньої міської влади. На жаль, до нас не дослухалися….
Наразі, користуючись нагодою, звертаємося до новообраних очільників міста і району. Будь ласка, дайте нам дозвіл на облаштування місць тримання тварин на території ветлікарні, що є логічним, зручним та безпечним способом їхнього догляду у післяопераційний період.
Недавно автомобіль збив собаку. Волонтери відвезли її до лікарні, а потім шукали, куди поміс­тити травмовану тварину. Прикро, що після 18-ї години та у вихідні дні у Шепетівці немає де надати допомогу тваринам – усе зачинено.
Нині стерилізувати одну домашню тварину коштує від 300 до 500 гривень. Кожен її власник може один раз на 10 років відшукати такі кошти на стерилізацію домашнього улюбленця, а не брати гріх на душу – труїти, вбивати чи викидати маленькі створіння на вулицю, смітники, вивозити у ліс.
Ми співпрацюємо з досвідченими ветеринарами, які готові стерилізувати нічийних тварин. Це лікар державної ветеринарної лікарні Олександр Карпенко (тел. 097-717-25-94) та лікар приватного ветеринарного закладу Сергій Хаустов (тел. 096-978-99-87). Будь-хто може звернутися до них щодо питань стерилізації тварин. Телефони ми надали з їхньої згоди.
Коли ж ви стали свідком жорстокого поводження з тваринами, одразу телефонуйте до поліції. Адже за такі дії передбачене покарання за ст. 229 ККУ. Винуватця знущань можуть навіть позбавити волі на строк від 3 до 8 років. До жорстокого повод­ження зараховується і неналежне їхнє утримання – без води, без теплої їжі у холод, без прогулянок та необхідних щеплень.
Часто волонтери самостійно втручаються у критичні ситуації. За сигналом небайдужих ми випустили на волю з тісної клітки дорослого алабая. Звільнений пес впав на траву і плакав. Нам вдалося влаштувати його до добрих людей, а попереднього господаря ми попередили про кримінальну відповідальність за такі дії.
Днями надійшло повідомлення, що в одній сім’ї у Шепетівці від голоду помирають собаки. Одного песика врятувати не вдалося, а для іншого ми шукаємо краще місце перебування.
Я хочу подякувати активісткам, котрі вдень і вночі готові прийти на допомогу беззахисним тваринам, — Оксані Ангурець, Лесі Красоткіній, Мирославі Гурбан. Діє у нашому місті й громадська організація «Добрі серця». Вис­ловлюю вдячність її членам за милосердя та жертовність.
Зараз у моєму дворі живуть 9 собак, 12 котів, а ще є черепашки, папуги, голуби. Здорових тварин ми прилаштовуємо до добрих людей, а скалічених лікуємо, щоб також передати у надійні руки.
Закликаю усіх – не будьте байдужими! Прихистіть, нагодуйте, стерилізуйте нещасних тварин, залишіть на обійсті чи випустіть на волю. Тоді у них буде шанс на життя, а за милосердя Господь віддячить усім нам здоров’ям та благополуччям.
Олександра ФРІДРІХ,
активістка руху із захисту тварин.

Залиште Ваш коментар
Перевести