ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоКультура Аліна Михайлів — наша гордість  

Аліна Михайлів — наша гордість  

10 переглядів

Вона – призер обласного конкурсу-захисту

науково-дослідницьких робіт МАН України

Аліна Михайлів – дівчинка з надзвичайно чарівним і мелодійним голосом, яка обожнює музику. Її пісні звучали на різноманітних заходах у рідному селі Рилівці, с. Городнявці та м. Шепетівці.

Разом з тим вона дуже сумлінна учениця 9-го класу Городнявської ЗОШ І-ІІІ ступенів, виявляє гарні здібності до вивчення предметів гуманітарного циклу, особливо літератури.  Багато читає, любить поезію, твори сучасних письменників, чудово декламує ліричні твори. Їй подобається творчість членів літературно-мистецької студії «Доля», тому що поети відгукуються на злободенні проблеми життя нашої країни. Адже десятки односельчан захищали і захищають нашу країну на Сході, у зоні АТО.

Навчаючись у Городнявській школі, Аліна багато знає про вчителя, який свого часу тут працював, Героя Небесної сотні, Героя України М.С.Дзявульського, а також про випускника закладу, героя АТО С.Є.Гаврилюка. Тому й вибрала разом з учителем української мови і літератури Вітою Вікторівною Царук для написання роботи на конкурс-захист МАН тему, близьку до душі і цікаву для подальшого дослідження, — «Ідея патріотизму у творах майстрів поетичного слова Шепетівської літературно-мистецької студії «Доля».

Аліна із захопленням вивчає і аналізує вірші студійців. Адже для них Вітчизна, як і для неї, починається із затишної батьківської оселі. Вона дізналась, що куди б не закинула доля митців, їхні поезії пронизані мотивами трепетної любові до рідної землі і торкаються найтонших струн душі, їм притаманна щирість, задушевність.

Особливо переконливо звучать патріотичні мотиви у поезіях Віри Кухарук про бої на Донецькому летовищі, яке захищав до останнього випускник нашої школи Олексій Миколайович Бернацький. Збірка віршів «Небо в окопах» поетеси Олени Іськової–Миклащук уособлює всіх дружин, які чекають коханих з війни. Хвилюють і мотиви молитви матері за життя своєї дитини, її щасливе повернення, що звучать у багатьох ліричних творах нашої землячки.

На обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН свій виступ дев’ятикласниця розпочала з читання вірша Олени Іськової–Миклащук — лауреата Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», члена Національної спілки письменників України, та виконання пісні на слова поетеси «Іловайська самота».

Члени комісії оцінили роботу Аліни Михайлів (вона отримала диплом ІІІ ступеня) і запросили навчатись у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії.

Щирі слова хочеться сказати і про Віту Вікторівну Царук, молодого талановитого вчителя, яка уже на початку свого педагогічного шляху успішно представила Шепетівський район на обласному конкурсі «Вчитель року-2018» у номінації «Українська мова і література». Її очі завжди випромінюють добро і любов до дітей.

В.КРУПНИК,                         

директор Городнявської

загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.

Залиште Ваш коментар
Перевести