У попередньому номері газети ми писали про те, що серед полонених моряків є шепетівчанин Сергій Цибізов, матрос бронекатера «Нікополь».  Після того, як районний суд м. Сімферополя обрав 21-річному юнаку міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на два місяці, його та інших військовополонених було відправлено до Московського СІЗО. Військовим закидають незаконний перетин російського кордону групою осіб за попередньою змовою. Морякам, у тому числі й нашому земляку, загрожує до шести років в’язниці.

Ми зустрілися з батьком полоненого шепетівчанина, Андрієм Миколайовичем, і поговорили з ним про сина.

Сергій навчався у Шепетівській ЗОШ № 8. Життєві обставини склалися так, що з трьох років Андрій Миколайович сам виховував свого сина. Тільки у 14 років у Сергія з’явилися мама Тетяна і сестричка Олександра. Згодом у сім’ї народився ще один син – Артем.

Після отримання атестата вступив до Шепетівського професійного ліцею, де здобував фах столяра-верстатника деревообробних матеріалів. Три роки навчання пролетіли швидко. Виробничу практику юнак проходив на Шепетівському ремонтному заводі. Після отримання документа про здобуття професійно-технічної освіти ремонтувати автомобілі.

Коли настав час йти в армію, батько пропонував сину відслужити строкову службу. Але хлопець наполягав на контрактній, мовляв, там є свої переваги. Великого бажання бути військовим у нього не було. Однак він розумів, що потрібно виконати свій громадянський обов’язок, говорить батько.

Сергій Цибізов приступив до військової служби у квітні поточного року. Спочатку потрапив у навчальний центр м. Миколаєва, згодом потрапив до м. Одеси на новий катер.

— Загалом, служба у Військово-Морських Силах йому подобалася, — додає Андрій Миколайович. — Сергій ні на що жалівся.

Рідні за цих півроку тричі відвідували сина в Одесі. Були на урочистостях під час складання військової присяги. Часто спілкувалися телефоном, коли Сергій був вільний від служби. А тут таке сталося…

Батьки сподіваються, що Сергія таки звільнять з полону і він продовжить службу.

— Я дивився усі відео ще як тільки наші моряки вийшли у море. Потім відео захоплення і «допиту». Поведінка Сергія була незвична. У повсякденному житті він зовсім інший. А тут розгублений, збентежений, — ділиться думками стривожений батько. —  На відео він прикусив губу. На сина явно тиснули. Він так робив тільки у випадках, коли відчував свою провину, коли хотів щось приховати. Та ще й двічі кашлянув при розповіді на камеру. Але хлопці виконували поставлене завдання, а море ніхто не зачиняв…

Хлопець зателефонував батькові наступного дня після захоплення з російського номера. Розмова тривала кілька секунд. Сергій сказав, що у нього все гаразд і він у полоні. А всю іншу інформацію Андрій Миколайович, як і всі громадяни, дізнавався з екрана телевізора, із соціальних мереж, читає багато різних відгуків, разом з дружиною приймають заспокійливі ліки. Особливо тривожно стало, коли дізналися, що Сергія заарештували на 2 місяці і що йому загрожує до 6 років в’язниці.

Батько переконаний, що виховав сина правильно і йому нічого соромитися. Його Сергій – чесний та відповідальний.

Насамкінець додамо, що у четвер, 29 листопада, волонтери та батьки полонених зустрічалися з командуванням Військово-Морських Сил ЗСУ. А 30 листопада у м. Хмельницькому, у ході робочого візиту, з родиною Цибізових зустрічався Президент П.Порошенко.

ФОТО З СІМЕЙНОГО АРХІВУ.