ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Антоніна Кротович: «Музей має викликати емоції і бажання відвідати його ще раз»

Антоніна Кротович: «Музей має викликати емоції і бажання відвідати його ще раз»

14 переглядів

Який він, сучасний музей? Яка команда повинна будувати його? Що має зацікавити відвідувачів? Відповіді на ці та інші питання дізнавалися слухачі Школи музейних лідерів у Києві.

Відбір на  участь у проекті, що ініційований Генеральним директором Національного музею історії України Тетяною Сосновською, проходили музейники, журналісти, режисери і навіть студенти. На першу сесію слухань потрапила й науковий співробітник музею М.Островського Антоніна Кротович.

На базі Національного музею історії України у Києві відбулася перша панель Школи музейних лідерів. Серед столичних лекторів були менеджери, дизайнери, маркетологи, письменники, практичні психологи тощо.

— Школа музейних лідерів — новий погляд на музейну справу загалом. На часі є необхідність створити музей, який стане науково-культурним центром, цікавим та емоційно насиченим для відвідувачів музейним простором — розповідає Антоніна. —  Тому обговорення того, як створити, як мовиться, «музей з нуля», про роботу медіа та музею, запровадження сміливого сучасного дизайну є вдалим початком для змін, дає зрозуміти, що саме потрібно робити.

Учасники Школи ділилися враженнями від перебування в інших музеях та обговорювати їхні «плюси» і «мінуси». Крім того, у результаті теоретичних лекцій, вони вчилися писати грантові проекти.

   У рамках першого етапу Школи музейних лідерів її учасники долучилися до оглядової та тематичної екскурсій у Національному музеї історії України. Антоніна вперше була у приміщенні цієї установи, тому тільки від одного перебування у чотириповерховій будівлі, де сотні тисяч експонатів, у неї перехоплювало подих. НМІУ – яскравий приклад сучасного музею з купою артефактів, куточками для відвідувачів, незвичними екскурсіями.

— З нагоди Днів УПА у Національному музеї історії України слухачі мали можливість подискутувати щодо висвітлення діяльності Української повстанської армії у наукових працях, літературі, кіно, — продовжує розмову науковий співробітник. — Також мені вдалося особисто поспілкуватися з автором історичного роману «Червоний» Андрієм Кокотюхою, а насамкінець зустрічі насолодитися співом українського вокального дуету сестер Тельнюків.

Культурно розвивалися учасники Школи музейних лідерів і після насиченого робочого дня. Так, Антоніні випала прекрасна нагода побувати на виставі «Грасіела: 25 миттєвостей кохання» та опері «Запорожець за Дунаєм». Бачила музейниця і балет «Дама з камеліями».

Школа музейних лідерів — це перший професійний досвід молодого наукового співробіника музею М.Островського Антоніни Кротович і він був, безумовно, вдалим. Друга сесія Школи відбулася уже на початку листопада. На ній досвідом роботи у сучасному музеї ділитимуться іноземні лектори.

Залиште Ваш коментар
Перевести