Так шанобливо говорить сільська громада про Миколу Броніславовича Качуровського. А громада ця чималенька — нараховує понад десять населених пунктів. Часто буває приїздять до нього по допомогу і з інших сіл району, бо знають, що він – найдосвідченіший спеціаліст ветеринарної медицини на Шепетівщині.

Цю шану і повагу у людей за 40 років невтомної праці Микола Броніславович заслужив своєю високою професійністю та порядністю.

З 1988 року Микола Броніславович очолює Грицівську дільничну лікарню ветеринарної медицини. Завдяки наполегливості та цілеспрямованості досвідченого ветеринара у зоні обслуговування лікарні завжди була стабільна епізоотична ситуація.

З усіх ветеринарних спеціалістів, яких я знав і знаю, а це сотні людей, саме ця людина справила на мене найбільше враження своєю порядністю, людяністю, скромністю, ерудицією та професійним рівнем. Натура творча, інтелігентна, він до всього доходить своїм розумом. На все має свій погляд і свою думку.

Ми, спеціалісти районної служби називаємо Миколу Броніславовича професором, але без іронії, а з любов’ю та гордістю за свого колегу. Сьогодні багато хто з працюючих вважають його своїм Вчителем з великої літери. Так воно і є. Грамотний спеціаліст, культурна, вихована людина, він, якби захотів, досяг би у житті значно більших висот.

Але він не рвався за горизонт. Зайнявши своє місце у житті, він його впорядкував, довів до можливої межі досконалості і передав цю естафету іншим. Його життя є для нас прикладом великого патріотизму, громадянської позиції.

Немає для справжнього лікаря ветеринарної медицини більшого нещастя, як неможливість допомогти хворій тварині, і немає більшого щастя, як бачити здорову тварину, яку ти вилікував. Ветеринарна медицина – не просто професія, це стан душі, душі, яка злітає на сьоме небо, коли вдається вилікувати Боже створіння.

В.СТАРОДУБОВ,

начальник Шепетівського районного управління

Головного управління у Хмельницькій області.