ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Близько 2300 шепетівчан вирішили перейти на індивідуальне опалення житла

Близько 2300 шепетівчан вирішили перейти на індивідуальне опалення житла

21 переглядів

Однак за технічні умови кожному доведеться

викласти близько 3000 гривень

Щоб вирішити критичну ситуацію з обігрівом помешкань шепетівчан, яка склалась цієї зими, міська рада затвердила «Програму оптимізації системи теплопостачання на 2018 рік». У ній записано, що загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації даної програми, становить 9 млн. грн., з міського бюджету на ці потреби буде виділено 800 тис. грн.

Спочатку спеціалісти комунального управління розроблять схему оптимізації. Далі для її втілення виділятимуть кошти. Буде визначено коло осіб, які фінансово не спроможні облаштувати індивідуальне опалення і яким нададуть цільову грошову допомогу. Планується методом співфінансування будівництво модульних котелень для опалення приміщень бюджетної та не бюджетної сфер міста і багатоквартирних житлових будинків, переобладнання підвідних газопроводів тощо.

Таким чином міська влада хоче забезпечити гарантоване та безперебійне теплопостачання усього житлового та виробничого господарства міста.

Перші кроки зроблено. Торік збудовано 8 модульних котелень, які обігрівають усі дошкільні заклади міста та НВК № 1. З міського бюджету на це було виділено 6 млн. 668 тисяч гривень, субвенція з держбюджету склала 2 млн. 500 тисяч гривень.

Як наразі просувається «теплова» програма? Ми взяли коментарі у спеціалістів служб, які причетні до її виконання.

Начальник управління житлово-комунального господарства та з питань регулювання земельних відносин Павло ЦВІРКУН повідомив, що недавно відбулося засідання міжвідомчої комісії з розгляду заяв, які надійшли на адресу міськвиконкому від бажаючих перейти на індивідуальне опалення житла.

За станом на кінець лютого загалом отримано близько 2300 заяв. Комісія вирішила надати дозвіл на облаштування індивідуального опалення усім, хто звернувся, у разі виконання ними технічних умов на від’єднання від загальної мережі теплопостачання і облаштування газового чи електрообігріву. Окрім мешканців будинків з проспекту Миру, з № 14 по № 24, щодо яких рішення буде ухвалено пізніше.

Усі, хто звертався до міськвиконкому щодо зміни виду опалення, незабаром отримають письмові відповіді з необхідними рекомендаціями.

Наразі, згідно із законом про житлово-комунальні послуги, кожен мешканець самостійно вирішує, яким опаленням користуватись. До того ж, житлова будівля  від’єднуватиметься від котельні за умови, коли усі власники квартир матимуть індивідуальне опалення. Теплопостачальна організація зобов’язана подавати тепло, навіть якщо кілька квартир будуть приєднані до її мережі.

Технічні умови на облаштування індивідуального опалення без обмеження надаватимуть спеціалісти ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», ПрАТ «Шепетівкагаз» та Шепетівського РЕМу.

Прес-служба ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» надала таку інформацію:

«Підприємство, відповідно до чинного законодавства про житлово-комунальні послуги, видає технічні умови усім охочим від’єднатись від системи централізованого опалення. За станом на 22 лютого ц. р. від шепетівчан надійшло 674 заяви на отримання технічних умов, 397 осіб уже мають технічний дозвіл на від’єднання, одна розробка якого коштує 684 гривні.

Оскільки керівництво міста узяло курс на переведення усього міста на індивідуальне опалення, від’єднання квартир від мережі теплопостачання проводитиметься не хаотично, а цілими будинками. Враховуватиметься залишкова кількість абонентів на кожній котельні окремо. Міська влада обіцяє частково допомогти малозабезпеченим сім’ям коштами для обладнання індивідуального опалення».

Юрій ЛИЧИК, директор технічний ПрАТ «Шепетівкагаз»:

— Після отримання технічних умов у ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» на від’єднання від централізованої мережі опалення, шепетівчани мають звернутися до нашого підприємства за технічними умовами на приєднання до газопостачальної мережі, що пролягає територією міста.

На сьогодні до спеціалістів нашої організації з цього приводу звернулось 110 осіб і ми усім надали дозвіл на підключення до газогону, виготовили проекти на виконання таких робіт. Вартість документів становить: 890 гривень – за технічні умови та 1095 гривень – за проект під’єднання до будинкового фасадного газопроводу.

Втім, кожен випадок приєднання має свої індивідуальні особливості. Є багатоповерхівки, які долучаються до наших мереж без проблем. Є й такі  помешкання, у яких, у разі монтажу індивідуального опалення, потрібно буде зробити реконструкцію газопроводу — збільшити його потужність. Наразі така ситуація виникла на проспекті Миру, у будинках з № 14 по № 24.

Загалом з обсягом робіт щодо переведення житлових мікрорайонів з централізованого на індивідуальний метод обігріву помешкань ми справляємось. Нам відомо, що міськвиконком прийняв поки що заяви від 2300 осіб, які хочуть опалювати оселі самостійно. Поки що великого ажіотажу не відчувається.

 Олександр ГУНЧУК, головний інженер Шепетівського району електромереж:

— Перехід населення на електричний вид опалення проводиться згідно із законом про приєднання споживачів до електричних мереж. Якщо власники садиб приватного сектора виявляють таке бажання, то тут проблем не виникає.

Власник звертається до постачальника електроенергії з проханням збільшити потужність до необхідного рівня, аби він міг використовувати електротермічне обладнання для обігріву приміщення. Він же оплачує виготовлення відповідного проекту та монтажні роботи з приєднання електролінії до будинку.

Складніше із цим, коли люди мешкають у багатоповерхівках. Звернення на перехід на опалення електрикою має бути від уповноваженого власника будинку (ОСББ, приватні управлінські компанії «Житлофонд», «Управдом», ЖЕК, квартирно-експлуатаційний відділ).

Перехід можливий за умови виготовлення ними проекту переобладнання усієї будівлі на використання електротермічного обладнання для опалення помешкань. Тобто, бажання мешканців однієї чи кількох квартир багатоквартирного будинку навіть не розглядається. Отож, повторюю, допустимий лише перехід на елекрообігрів  загалом усього будинку.

Електричні мережі наших багатоповерхівок не розраховані на споживання задля опалення. Використання електрообігріву потребує цілого комплексу робіт щодо збільшення потужності електрооснащення. Тільки таким чином ми зможемо безперебійно постачати електроенергію не тільки для освітлення осель, роботи побутової техніки, а й для функціонування приладів обігріву. Звернення від власників багатоквартирних будинків поки що не надходили.

ВІД РЕДАКЦІЇ

Сподіваємось, що із наведених коментарів шепетівчани зрозуміли, як їм діяти. Насамперед — визначитись, потім подати відповідну заяву до міськвиконкому (управління ЖКГ). Далі замовити виготовлення технічних умов у «енергоінвестівців», газовиків. Отримавши їх, закупити необхідне обладнання і навесні запрошувати спеціалістів для монтажу індивідуального опалення.

Хто поспішить, той без проблем зустрічатиме майбутню зиму. Адже не відомо, як розпочнеться наступний опалювальний сезон, чи бува не повторяться торішні катаклізми з теплопостачанням.

На сьогодні 17 котелень міста обслуговують 6066 абонентів. Написали заяви на від’єднання від тепломережі близько 2300 осіб. Технічні умови наразі отримали 397 мешканців.

Видно, частина шепетівчан не ризикує братися за втілення такої вартісної послуги. Адже з бюджету сім’ї на це необхідно відшукати щонайменше 40 тисяч гривень, а на отримання доступних кредитів надія невелика. Тому при сьогоднішніх цінах на продукти, комунальні послуги, будівельні матеріали, усіляке обладнання, на жаль, не усі зможуть довести справу до кінця.

Картинка з Інтернету.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести