Цими днями жителі різних куточків Шепетівського краю масово виготовляють окопні свічки. Вони – не лише джерела «непомітного» світла для українських солдатів на передовій. Це й «знаряддя» для «оперативного» розігрівання їжі, а ще можливість швидко підсушити вогкий одяг.
Професіонали з Крачанівської гімназії (це у Грицівській громаді) підрахували, що окопних свічок, які вони зробили спільно з дітьми, вистачить на сотні годин освітлення.
«Дякуємо за кожен день! Дякуємо за Україну!» – написано на етикетках десятків свічок, які наприкінці жовтня власноруч виготовили педагоги та вихованці Ізяславського будинку творчості дітей та юнацтва.
А юні майстри та майстрині з Шепетівського НВК № 1 свої свічки для воїнів декорували синьо-жовтими стрічками, бантами різних кольорів, а також етикетками з «бойовими» малюнками.
«Кожного з нас часом охоплює розпач від війни, сирен, вибухів, новин, однак він минає в ту хвилину, коли бачиш допомогу і взаємну підтримку нашого народу. Сьогодні вкотре в цьому переконалася, побачивши, які чудові окопні свічки виготовили учні Вербовецької гімназії під керівництвом учителя трудового навчання Світлани Панасюк та з допомогою батьків. Ви молодці та справжні патріоти», – написала Алла Брожик, одна з найбільш активних волонтерок у Шепетівському районі.
Занудній, на перший погляд, справі «майстрування» свічок працівниці закладу дошкільної освіти № 5 «Пізнайко» Нетішинської міськради додали неабиякого креативу. До кожного свого виробу з парафіну чи воску жінки припасували стік з популярною розчинною кавою та шоколадну трюфельну цукерку.
Звісно, збір окопних свічок не обмежується Шепетівщиною. У жовтні –листопаді нинішнього року це – загальноукраїнське явище. Приміром, джерела штучного освітлення є серед «асортименту», який днями передали Збройним силам України вчителі та учні Старокостянтинівської школи № 4. Потужно «запасаються» свічками для захисників рубежів Української держави й наші сусіди у Новоград-Волинському районі, на Острожчині…
До речі, виготовити окопну свічку дуже легко. Береться бляшанка (не надто висока, приблизно 5-7 см заввишки), картон, парафін або віск. Нарізаються смужки картону по висоті бляшанки. Картон згортають у спіралі, і ними заповнюють ємність. Із картону роблять й гніт. Його вставляють між щільними шарами картону у бляшанці. Далі бляшанку з картоном заливають розтопленим воском або парафіном.
Готова свічка горить 2–3 години.
Наш кор.
Фото з фейсбук-сторінки Крачанівської гімназії.