ГОЛОВНА СТОРІНКА Здоров'я Боротьба з алкоголізмом – спільна проблема

Боротьба з алкоголізмом – спільна проблема

3 переглядів

 Попереднього тижня, 17 жовтня, відбулось громадське обговорення проекту рішення сесії міської ради «Про впорядкування продажу алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та пива (крім безалкогольного) на території м. Шепетівки». До громадських слухань долучилися депутати Шепетівської міської ради, представники виконавчого комітету, правоохоронних органів, підприємці міста, громадськість.

На початку слухань начальник управління економічного розвитку Олександр Гринь зазначив, що, відповідно до чинного законодавства, органи місцевого самоврядування з квітня поточного року мають повноваження обмежувати час продажу алкогольних напоїв у торговельних закладах міста, крім закладів ресторанного господарства. На теренах Шепетівки під дію запропонованого проекту рішення підпадає 22 торговельних об’єкти, з яких 5 об’єктів працюють цілодобово.

Таким чином, у проекті рішення сесії міської ради йдеться про обмеження часу продажу алкогольних напоїв з 22.00 до 8.00. У разі ухвалення рішення депутатами міської ради, суб’єктам господарювання рекомендується встановити відповідні інформаційні таблички.

Також Олександр Гринь навів статистику, що на обліку в наркологічному кабінеті Шепетівської ЦРЛ перебуває 1235 осіб з діагнозом «хронічний алкоголізм».

Представник Шепетівського відділу поліції Володимир Лебідь озвучив, що лише на території залізничного вокзалу та поблизу магазину, що розташований на вулиці 400-річчя Шепетівки, з початку 2018 року зареєстровано 22 кримінальні правопорушення, скоєні у період з 22.00 до 6.00.

Представники Шепетівської спілки підприємців, депутати міської ради Павло Спеціальний та Галина Веселкова під час слухань наголошували, що даним проектом рішення пропонується встановити обмеження у часі продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв, що є втручанням у господарську діяльність, та запропонували депутатам міської ради звернутися до Верховної Ради України з пропозицією заборонити рекламу алкоголю.

Під час обговорення порушувалася проблема алкоголізму серед неповнолітніх, наголошувалося на необхідності боротьби із самогоноварінням. Начальник служби у справах дітей міськвиконкому Катерина Купрацевич озвучила надіслані листи від Шепетівської ЦРЛ щодо неповнолітніх, які опинилися у стані алкогольної коми, та констатувала, що через батьків, які зловживають алкоголем, малолітні діти стаюсь соціальними сиротами.

Таким чином, у результаті емоційного обговорення проект регуляторного акта вирішили надати постійній депутатській комісії міської ради з питань розвитку промисловості, житлово-комунального господарства, підприємницької діяльності, транспорту, енергетики та зв’язку для підготовки експертного висновку з подальшим винесенням його на сесію міської ради.

Залиште Ваш коментар
Перевести