Метеоролог
розповіла, якою буде зима в Україні

Зима 2019-2020 років в Украї­ні буде переважно теплою, з більшою кількістю днів з плюсовою температурою, ніж у попередні роки. Про це повідомила завідувач відділу синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух у коментарі кореспонденту УНН.

— Зима цього року буде такою ж теплою, як і попередні зими. Ті тенденції, які у нас спостерігалися протягом останніх п’яти років, зберігаються й нині. Можливі різкі зміни температури повітря, можливі короткочасні зниження до -10, навіть -20 градусів, але вони будуть короткочасними. Загалом переважатиме тепла погода, — зазначила метеоролог.
За її словами, зміни клімату передбачають збільшення кількості днів із температурами вище 0 градусів узимку, але при цьому кількість днів із температурою від -10 до -20 не змінюється. У залежності від регіону кількість таких днів може бути 2-3 за сезон. Протягом зими переважатиме температура від -5 до +5 градусів.
Також вона наголосила, що перші 9 місяців поточного року вже засвідчили, що рік, включно із зимою, буде теплішим за попередні.
При цьому додала, що причинами аномально теплої осені й зими, яка наближається, є значне прогрівання океанів – у північній частині Атлантичного і Тихого океанів, а також Середземного моря.
— В океані накопичена дуже велика теплова енергія і вона, наче пічка, яка буде підігрівати атмосферу протягом зими. Зрештою ці теплі вологі повітряні маси будуть приходити у Європу і, зок­рема, в Україну та сприятимуть тому, що температура повітря загалом буде вищою на 1-2 градуси, ніж на початку цього століття, — зазначила метеоролог.
Крім того, на погоду протягом зими буде впливати надзвичайне прогрівання полярних областей, аномалії температур у яких наразі сягають 10-15 градусів. У зв’язку з цим арктичні повітряні маси будуть рухатися далі на Південь і частіше приносити різке похолодання, тоді як на Північ, навпаки, частіше поширюватимуться теплі повітряні маси. «Це буде призводити до досить нестійкої погоди», — додала фахівець.

(З інших видань).