ГОЛОВНА СТОРІНКА Історія Будинки та вулиці Славути «оживили»

Будинки та вулиці Славути «оживили»

22 переглядів

«Codex Slavutensis» – саме так назвав свій новий розкішний фоліант з історії міста Славути історик, краєзнавець і геральдист Валерій Напиткін. Цікаво, а подібні книжки колись виходитимуть на Шепетівщині?

Презентація книги, над якою Валерій Напиткін працював ще з 1990-х років, відбулася у Славуті зовсім нещодавно, наприкінці січня.

Це багато ілюстроване тримовне видання, за яким можна простежити, як змінювалося архітектурне обличчя Славути упродовж останніх ста п’ятдесяти років.

Валерій Напиткін розпочав роботу над систематизацією архітектурних об’єктів міста кількадесят літ тому. Відтоді на спеціально створеному сайті з місцевої історії накопичилося близько тридцяти тисяч світлин, 800 статей. Сфотографовано усі 118 славутських вулиць. Відтак, у пана Валерія виникло бажання усе це систематизувати і видати у друкованому варіанті.

За підтримки колег автор графічно відновив важливі для міста споруди, скориставшись світлинами, гравюрами, описами, які вдалося віднайти у різних архівах. 

– Біля 80 векторних проекцій будинків – передній-задній-бічний фасади, дахи, автентичні вікна і двері, – навів приклад автор.

Рецензентами книги стало троє кандидатів історичних наук.

– Видання – унікальне. Єдине в своєму роді. Від найдавніших світлин міста Славути до сучасних, із промальовками. Архітектурне обличчя міста за 150 років! Майже 200 сторінок повноколірного друку! – емоційно відгукнувся про нову книгу члена Національної спілки краєзнавців України уродженець міста Славути, директор Центрального державного архіву кінофотофонодокументів України Владислав Берковський.

Як написав автор у Фейсбуці, перший наклад книги «Codex Slavutensis» складає 30 примірників. Вартість одного – 970 гривень. Наразі практично увесь тираж уже розійшовся.

Книга вийшла без залучення коштів із місцевого бюджету.

Нічого подібного про історію Шепетівщини ніколи не видавалося.

Фото – з ФБ-сторінок Владислава Берковського і Nadiyі Kuryliak‎.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести