Оригінальна конструкція, яку власноруч змайстрував житель с. Вербовець Шепетівського району Володимир Іськов для боротьби зі сніговими переметами, економить час і зберігає нерви.

Зробити розгортувач снігу 66-річний шофер Володимир Степанович вирішив після снігопадів напередодні Різдва. Адже опади випали нівроку, а подвір’ям, а це, як-не-як, кілька десятків «соток», потрібно якось пересуватися. Тим більше, що господарство чимале – три корови, свині, птиця. По кілька разів на день їх треба доглянути, нагодувати.

«Рецепт» виготовлення розгортувача пан Володимир «підглянув» в Інтернеті. «Приземливши» мудрі поради до вербовецьких реалій, упорався зі справою за два дні. Усі запчастини – з підручних матеріалів. Додатково нічого не купував.

– Оце ківш, – демонструє передню частину своєї конструкції для прогортання снігу чоловік. – Знаєте, з чого його зробив? Із металевої бочки ємністю 200 літрів «вирізав».

До цієї залізяки прикріплене звичайнісіньке колесо від велосипеда «Україна». Чим? Кількома трубками, які метикуватий газда зняв з водійського сидіння старого УАЗика.

– А «кермо», як бачите, перероблене з «плужка», – веде далі Володимир Степанович. – Такими в нас у селі картоплю підгортають.

Поки що система ручного керування проста: ківш суне сніг лише вперед. Додаткові «маніпуляції», як-от його «підйом» чи «спуск», не передбачені. Відтак, чоловік має на меті удосконалити механізм.

– Хочу «доварити» важіль, за допомогою якого ківш підніматиметься чи опускатиметься. Тоді моєму механізму додасться маневреності, – посміхається майстер на всі руки.

Завдяки новій технічній одиниці власного виготовлення господар уже не витрачає по півдня, як раніше, щоб «приборкати» снігові купи. Тепер, як стверджує, на прибирання подвір’я йде година, не більше.

До речі, чищення доріг від снігу – неабиякий головний біль вербівчан. От і цьогоріч люди чекають, щоб хоча центральну дорогу (не кажучи про менші вулички та завулки) прибрали якісь дорожні служби. Тому селяни давно навчилися обходитися власними силами.

– Недавно бачив, як прочищав дороги земляк Андрій Безкоровайний. Робив це трактором із також саморобним механізмом. Яким саме? Ми такий називаємо «бульдозером». Ківш подібний до мого. Щоправда, значно ширший, складений із двох половин розрізаної металевої бочки, – розповів Володимир Іськов. – Ось так і живемо…

Фото з ФБ-сторінки Володимира ІСЬКОВА.