ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Бур’ян на кладовищі уже виріс вищий за хрести

Бур’ян на кладовищі уже виріс вищий за хрести

45 переглядів

Чи давно ви були на міському цвинтарі? Мені у серпні довелося бути там уже чотири рази. І те, що побачила на місці вічного спочинку, просто жахає — у багатьох місцях могили потопають у суцільному бур’яні. За хащами не видно навіть хрестів і пам’ятників.

Згодна, що цього року період рясних дощів сприяв росту трави. Але на знімку, який зроблено 15 серпня, можна побачити, що амброзія, борщівник, лобода і лопухи виросли понад метр, закриваючи і могили, і проходи, і доріжки.

 

Звичайно, не скрізь така картина. Багато поховань доглянуті, бур’яни виполоті, доріжки посипані піском чи гравієм. Але якщо поруч не доглянуті поховання, до дійти до потрібної могили досить проблематично, іноді навіть боязно. Здається, що у хащах можна випадково наступити на вужа чи гадюку. Мені, наприклад, щоб дійти до могили батька у 16-му секторі, треба обкошувати ще й 5-6 сусідніх поховань, а інакше ніяк.

Упевнена, що ця проблема турбує багатьох,  тож за коментарем звернулася до майстра Шепетівського ремонтно-експлуатаційного підприємства Тетяни Кіндер. Ось що вона повідомила:

— З перших днів літа ми розпочали активно косити на міському цвинтарі. Щодня оглядальник кладовища мотокосою викошує бур’ян і траву, зокрема, понад дорогою, при в’їзді, на нових секторах. Якщо ж не встигає косити, посилаємо на цвинтар додатково ще двох робітників з мотокосами. Але зауважу, що у секторах і біля могил ми не косимо – цим мають опікуватися родичі. Наше завдання – вивезти сміття,  привезти води, утримувати у належному стані загальні місця тощо.

Дійсно, прибирати на могилах і довкола них мають рідні та близькі люди. Шкода, що у нашому місті немає служби, яка б за певну плату займалася прибиранням місць поховань, доглядала б за ними упродовж років. Це могло б певною мірою вирішити проблему. А от що робити з могилами, за якими роками ніхто не доглядає? Питання без відповіді.

А поки що давайте не забувати про те, що земне життя дуже коротке, і відвідувати місця поховань родичів – наш святий обов’язок. І не тільки напередодні поминальних днів, а хоча б щомісяця. Пам’ятаймо про це.

Залиште Ваш коментар
Перевести