ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Бути готовим захищати Вітчизну

Бути готовим захищати Вітчизну

24 переглядів

У цей складний для нашої держави час, коли на Донбасі мало не щодень гинуть наші сини, а у кожному серці — невимовна тривога за майбутнє України, на часі, як ніколи, патріотичне виховання, яке є складовою частиною шкільного виховного процесу.

Сьогодні саме школа займається вихованням у школярів внутрішньої свободи та поваги до держави, любові до Батьківщини, національної свідомості, гідності, усвідомлення приналежності до рідної української землі, українського народу, гармонійного виявлення патріотичних почуттів.
Батьки теж повинні постійно прищеплювати дитині поняття, що Україна — країна, де він народився, яку має любити і намагатись зробити кращою, тут живуть його тато, мама, дідусі, бабусі, інші родичі. Тому діти змалечку мають почуватися громадянами України.
Якщо раніше в армію йшли за повісткою, часто не з власної волі, то сьогодні є велика частина патріотично налаштованих людей, які не чекали повісток і самі пішли служити, щоб захистити країну від агресора.
Оце і є прикладом формування справжнього патріота. І головним критерієм спів­праці з молоддю нині є органічне поєднання історичних фактів з подіями, які відбуваються у нашій країні сьогодні.
Молодь потрібно навчати ненав’язливо, використовуючи літературні надбання, надаючи їй можливість аналізувати, дискутувати, самій ухвалювати рішення. Нинішня молодь вчиться, подорожує, бачить інші держави, які блага і права вони дають своїм громадянам, а, повернувшись додому, розуміє, що саме треба змінювати тут. Саме це формує свідомого громадянина.
Велику роль у цьому відіграють ветерани війни в Афганістані Шепетівської СВА.
Дехто з сучасних «патріотів-українців» вбачає у нас, так би мовити, нікому не потрібний, у свій час використаний ресурс. Хочу таким людям зауважити, що на Шепетівщині діє одна з найпотужніших ветеранських організацій воїнів-афганців. Вона відома далеко за межами Хмельницької області.
Населення України стрімко зменшується. До школи ходить все менше дітей. Це приз­вело до того, що у місті тільки у кількох школах у старших класах вивчають такий предмет як «Захист України». Години «обрізали» так, що викладачі не мають можливості подати матеріал у повному обсязі.
Тому Шепетівська СВА сьогодні готова допомогти тим школам, де відсутній цей предмет, щоб хоч якось виправити цей недолік.
У приміщенні Спілки діє «Музей Слави воїнів–інтернаціоналістів», де є наглядні матеріали, макети зброї та боєприпасів, які використовувались в афганській війні та застосовуються нині на Сході України. Є також непогана бібліотека видань на афганську тематику.
Серед інших – книга нашого земляка, рядового десантно-штурмової роти Хирівського десантно-штурмового батальйону Миколи Ліончука «Спогади», присвячена землякам-шепетівчанам, які пройшли горнило афганської війни. До неї увійшли розповіді про історію життя 16 молодих юнаків міста Шепетівки та Шепетівського району, які 18-річними одними з перших були кинуті в пекло афганської війни.
«Музей Слави воїнів-інтернаціоналістів» — це нагадування молоді міста і району про те, що будь-яка війна несе біль, сльози, смерть, горе і розруху.
Воїни-афганці, лектори Спілки, можуть розповісти молодому поколінню і про минулу війну, і про події сьогодення.
Експозицію музею доповнюють своїми знахідками учні школи-гімназії, зокрема клуб «Пошук» під керівництвом О.В.Кравчук, які ведуть активну пошукову роботу.
Запрошуємо учнів навчальних закладів міста та усіх охочих відвідати цю експозицію.
В.ПИПИЧ,
член Шепетівської СВА, учасник
бойових дій в Афганістані.
На знімку: під час відвідин «Музею Слави воїнів-інтернаціоналістів»

Залиште Ваш коментар
Перевести