ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Час служити Вітчизні

Час служити Вітчизні

Цьогорічна весняна призовна кампанія в Україні, як і всі сфери суспільного життя у державі, є нетиповою. Перенесена з весни на літо, вона відбувається із суворим дотриманням заходів епідеміологічної безпеки.
Як розповів заступник Шепетівського об’єднаного міського військового комісара, майор Віктор Дзюба, уже під час проходження призовної комісії кожен призовник проходив спочатку температурний скринінг, а потім усі, кого комісія визнала придатними до військової служби, обов’язково пройшли ПЛР-тестування на коронавірус COVID-19.

Він наголосив, що безпрецедентні заходи епідеміологічної безпеки вжито задля того, щоб не допустити поширення COVID-19 у Збройних Силах України. Усі обстеження майбутніх військовослужбовців на наявність COVID-19 відбувалися абсолютно безкоштовно.
За словами Віктора Олександровича, цього літа, у період з 15 червня до 31 липня, з Шепетівщини буде призвано 40 молодих людей. Вони служитимуть у Збройних Силах України, зокрема, у Державній прикордонній службі, аеромобільних військах та інших підрозділах. Строковиків до участі в Операції Об’єднаних Сил не залучатимуть.
Відібрані призовною комісією захисники – це хлопці, які визнані кращими за станом здоров’я та іншими характеристиками. Наразі у військо уже пішли служити близько 20 юнаків з міста і району.
Відправки тривали 15, 18, 22 та 30 червня, дотримуючись протиепідемічних заходів, невеликими групами. Наприклад, в останній партії у лави захисників стали три хлопці, які отримали напутнє слово від заступника комісара.
— Призов триває згідно з визначеним планом. Загалом призовна кампанія проходить добре, проблем із мотивацією у хлопців немає. Хочу висловити подяку призовникам та їхнім батькам за те, що вони виховали таких дітей, які не ухиляються від військової служби, а хочуть служити й повернутися додому морально стійкими й фізично загартованими, набувши навичок військової справи, — говорить Віктор Дзюба. — Насправді нині спостерігається зростання свідомого вибору молодих людей, які дійсно бажають служити у війську. Перші команди уже відбули до навчальних центрів, продовжуємо формувати інші.
Нагадаємо, що термін строкової військової служби для юнаків, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців. Для тих, хто здобув ступінь «спеціаліст» або «магістр», — 12 місяців. За військовослужбовцями, призваними на строкову службу, зберігається середньомісячна заробітна плата та робоче місце на весь період служби.

Володимир НИТКА.

Залиште Ваш коментар
Перевести