Сподіваюся, що мій лист редакція надрукує. Це вже буде після виборів до парламенту.

Шкода, дуже шкода, що вибори закінчилися… Адже коли б ще до нас так ласкаво зверталися: «Шановні, дорогі виборці!». Та ще й додали до пенсії 7-10 гривень за великий стаж, за те, що працювали на державу. Обіцяють щоразу «золоті гори». За роки незалежності ми до цього звикли. Шкода, що у нас за брехню ніхто не несе відповідальності.

Нас нині ділять на патріотів і не патріотів, на справжніх українців і не справжніх. І якщо твої думки не співпадають з думками твого опонента, то тобі — ганьба! Ти — «п’ята колона»! І це ми бачили у попередньому парламенті.

Закономірно, що люди мають різні погляди, різні уподобання, різні ідеології. Не всім подобається проведена декомунізація. Адже за основу взяли, наприклад, перейменування вулиць. Швидко перейменували, а освітлення, асфальт, здебільшого, чомусь ніхто не збирається проводити.

А деякі політики закликають і надалі посилювати декомунізацію. Не всі люди старшого покоління, дивлячись на руїни заводів, колгоспів, ферм, на своє злиденне життя, підтримують це. Їм би пенсії достойні…

Вважаю, що не можна ділити людей на ту чи іншу «колону». На мою думку, до «п’ятої колони» вже зараховують багатьох громадян України, які хочуть миру, закінчення війни, щоб повернулися живими з поля бою наші хлопці.

Важко уявити, а вірніше, неможливо уявити горе батьків, які втратили і втрачають своїх дітей. Тому потрібно домовлятися з тими, хто винен у цій війні, хоч нам цього дуже не хочеться. Адже, як вважають, це не патріотично.

У той же час на Донбас після 1945 року поїхали багато україномовних людей з центральної України. Тож не усі там підтримують Росію. Проте є багато росіян, і вони теж українці.

І тут буде доречно згадати слова «батька історії», великого українця М.Грушевського: «Україна не тільки для українців, а для всіх, хто живе в Україні, а, живучи, любить її, а, люблячи, хоче працювати для добра краю і його людності, служити їй, а не оббирати…».

Протягом п’яти років війну не зупинили, бо, як стверджують на Заході, не виконуються Мінські домовленості. Тож, думаю, аби змінилося усе на краще, у новому парламенті мають бути партії миру, які за підтримки усього населення закінчили б війну.

У той же час у нашій державі утворилась і діє ще й «колона» казнокрадів, корупціонерів, тих, хто має мільйонні статки, отримані незаконним шляхом. Оце найбільша загроза для економічного зростання нашої країни. Щодня по телебаченню наводять факти обкрадання держави. А ми говоримо про європейський вибір, вступ до Європейського Союзу, де, по суті, немає корупції…

Саме там на першому плані високий рівень життя людей, їхня соціальна захищеність. А ще — справедливий суд, повага до прав людини, свобода думки і слова.

А загалом, ми у себе вдома повинні створити таку Європу, щоб наші діти і внуки не їхали у найми, щоб мали на рідній землі роботу і достойний рівень життя. І ми це зможемо зробити. Це буде наш, український, вибір кращого майбутнього.

Є.ШАДРІНА,

пенсіонерка.