ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Чи роблять планові щеплення під час карантину?

Чи роблять планові щеплення під час карантину?

9 переглядів

На офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України розмістили рекомендації Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ), де вказали, що карантин не скасовує рутинної вакцинації.

«У пріоритеті є первинні вакцинальні комплекси: вакцинація від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюку та правця, особливо серед дітей першого року життя.
Будь-які переривання рутинної (планової — відповідно до національного календаря щеплень) імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації», — зазначили у повідомленні МОЗ.

Цю інформацію підтвердили і в медичних закладах Шепетівщини.

«Щеплення дітям під час карантину робити можна. Для цього потрібно забезпечити для відвідувачів відповідні умови. Зокрема, у нашому закладі є два входи і виходи — для хворих і здорових дітей. Це дозволяє уникнути контактування один з одним. Також є перегородка інфекційного контролю. Маємо окремо кабінет прийому «здорової дитини». Регулярно проводимо ретельну санітарну обробку усіх поверхонь та оглядових кімнат.
Разом з цим, у час пандемії, ризики все ж залишаються. Тому ми на час карантину вирішили дотримуватися принципу «не нашкодь». Проведення процедур щеплення звели до мінімуму — 1-3 на тиждень. Винятками є екстрене вакцинування: якщо дитину вкусила собака, є потреба у негайній профілактиці правця чи у разі закінчення терміну дії комерційної вакцини», — розповідає заступниця головного лікаря Шепетівського центру ПМСД, педіатр Лілія Гнатюк.

Однак, оскільки МОЗ не забороняє вакцинування у період карантину, за словами Лілії Гнатюк, кожна мама, яка бажає зробити планове щеплення власній дитині, може звернутися до свого педіатра, сімейного лікаря чи у кол-центр за телефоном 0-800-758-049. Медпрацівник проконсультує і допоможе спланувати час прийому, аби забезпечити усі необхідні санітарні умови для безпеки пацієнтів.

Лілія Гнатюк також додає: «Якщо через карантин у вас збився графік щеплень, педіатр розробить індивідуальний, спеціально для вашої дитини».

У Шепетівському міському Центрі ПМСД від планових щеп­лень теж не відмовляються. Навпаки — навіть наполягають на їхньому проведенні.

«Якщо ми припинимо робити планові щеплення, то є небезпека того, що з’явиться нова епідемія. Кір, краснуха, паротит, вітряна віспа, туберкульоз, гепатит В, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт тощо — це керовані інфекції. Тобто такі захворювання, які вдається практично повністю усунути шляхом вакцинації. Наприклад, попереднього року завдяки свідомості батьків вдалося вакцинувати більшість дітей, що призвело до суттєвого зниження захворювання на кір. Якщо ж зараз зупинити таке вакцинування, то керовані інфекції стануть некерованими», — пояснює лікарка-педіатр Шепетівського міського Центру ПМСД Марина Котенко.

Як зізнається лікарка, існують випадки, коли батьки бояться у час пандемії зайвий раз виходити з дитиною у людні місця. Але відмову від щеплень вони рекомендувати не можуть. Проте до подібних рішень ставляться з розумінням і намагаються скорегувати графік. Разом з цим пані Марина запевняє, що для безпеки пацієнтів у міській амбулаторії дотримуюся усіх відповідних умов.

«Ми назначаємо конкретний час, коли дитина має прийти, щоб пацієнт у цей час ні з ким не контактував. На вході до приміщення є антисептик для відвідувачів. Усі обов’язково у медичних масках. Процедури проводяться в окремому кабінеті. А після кожного прийому пацієнта обробляємо усі поверхні та ручки дезінфікуючими засобами», — додає Марина Котенко.

Марина ЛОЖКІНА.

На знімку: медична працівниця Шепетівського Центру ПМСД.

Залиште Ваш коментар
Перевести