ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Чи вірять наші краяни у вакцинацію?

Чи вірять наші краяни у вакцинацію?

35 переглядів

Сьогодні поведемо мову про щеплення від коронавірусної інфекції. Нині про це говорить увесь світ і у більшості країн Земної кулі думають, як організувати вакцинацію населення, аби швидше сформувався колективний імунітет від COVID-19.
Україна своєї вакцини не створила, хоча певні обіцянки від керівництва держави були. Тому ми стоїмо у черзі за нею. США, Європа обіцяють потурбуватися про нас, допомогти з вакциною, правда, за залишковим принципом.
Наразі вони є різні, з різних країн і ми з різних джерел отримуємо інформацію про створені медпрепарати. Тож чи готові мешканці нашого міста та району вакцинуватися (у разі, коли вакцини буде достатньо)? До речі, на сьогодні лише 39 відсотків українців готові зробити щеплення проти коронавірусної інфекції, і то безкоштовно. Про це йдеться в опитуванні, проведеному соціологічною групою «Рейтинг», інші ж не довіряють вакцинам.
Чи вірять шепетівчани у безпечність та ефективність щеп­лень? Ми зібрали думки пересічних шепетівчан.

Маю сильний
імунітет

Мої діди, батьки були здорові, ніколи не лежали у лікарні, не зверталися до лікарів. З дитинства я також майже не хворів і не пригадую, щоб батьки робили мені від чогось щеплення.
Тому у мене відповідне ставлення до цього: чого не знаю, того не роблю. Вакцинуватися від коронавірусу також не планую, бо не знаю, яку вакцину можуть доставити до України. Не вірю, що нам привезуть якісну, яка не дає побічних ефектів. Для бідних українців виділять не сповна тестовані вакцини, котрі не захистять від важких ускладнень.
Я щодня їм часник, лимони, веду здоровий спосіб життя, займаюся спортом, занурююсь взимку в ополонку, фізично працюю. Надіюсь, що маю сильний імунітет проти хвороб.
П.ЧМИР, пенсіонер.

«Вигода» для
Пенсійного фонду

Раніше я ставилася до вакцинації позитивно. Свого сина щеплювала чітко за рекомендованим графіком. Не вдалось провести лише щеплення від віспи, бо на ту пору їх скасували. При Радянському Союзі були хороші вакцини, у моєї дитини майже не було побічних проявів. Наукові дослід­ження у галузі охорони здоров’я проводилися на високому рівні.
Ізраїльтяни обіцяють до початку весни завершити вакцинування — вони у лідерах. На мою думку, краще вакцинуватися пізніше. Поки українці отримають вакцину, то її детальніше вивчать, виявлять небажаний побічний вплив на організм людини. Чула, що стосовно жодної з існуючих вакцин не проведено повних досліджень. Тож про вакцинування особливо не думала: час покаже чи воно ефективне, чи шкідливе для людей.
Зараз від коронавірусної інфекції помирають більшість громадян старшого віку. Це ймовірна «вигода» для Пенсійного фонду! Але якщо вірити словам міністра охорони здоров’я Степанова, у боротьбі з коронавірусом відомство обрало правильну стратегію, яка дала позитивний результат. Поживемо — побачимо, які наслідки матиме подальша вакцинація населення України. Чи вона буде успішною, чи навпаки?
Ольга Т.,
мешканка Шепетівки.

Щеплення
робити треба

Коли у нас з’явиться вакцина від COVID-19, то я думаю зробити щеплення. Раніше я і від грипу вакцинувалася, перенесла процедуру нормально, алергічної реакції не було. Після цього цілий рік не хворіла на ГРВІ. Тож і на щеплення від коронавірусної інфекції дам згоду, тим більше, що я в групі ризику за віком. А сидіти у хаті, ні з ким не спілкуватися, постійно боятися, що хтось тебе заразить — це не для мене.
Треба звикати і вчитися жити з цією інфекцією. У попередніх століттях були свої смертельні віруси. Наші предки боролись з ними, винаходячи антивірусні препарати та масово щеплюючи ними населення.
Серед моїх друзів, знайомих, рідних багато таких, що не признають вакцинації. Але ж увесь світ її робить, тож і нам потрібно бути свідомими. Бо вовка боятись — у ліс не ходити. Якщо хочемо, щоб працювала економіка, щоб розвивалася країна, то необхідно створювати умови, аби COVID-19 не поширювався. Зупинити його зможе тільки масове вакцинування.
Я — культпрацівник і є обмеження щодо виконання роботи, бо є загроза зараження під час масових культурних заходів. Наприкінці 2020-го вперше за багато років ми не провели новорічний дитячий ранок, навіть новорічну ялинку не прикрашали. А люди дуже хочуть колективом відпочивати, спілкуватись. Наш народ необхідно переконувати у користі вакцинації, друкувати роз’яснюючі листівки. Українці нині цього бояться і це — через недостатню поінформованість, поширення панічних настроїв.
Треба брати приклад з тих країн, котрі до настання весни обіцяють завершити вакцинацію від COVID-19.
Г. ЩЕРБА,
працівниця сфери культури.

Вакцини до кінця
не досліджені

Я вакцинуватись від COVID-19 не буду, бо не знаю, яку вакцину нам запропонують і чи вона довгостроково діятиме на організм людини.
Часу на створення вакцин було обмаль, тому жодна з існуючих до кінця не дослід­жена. І ніхто не може запевнити, що через кілька років серед вакцинованого населення не почнуть проявлятись якісь мутації.
Моя дружина такої ж думки.
Донечку свою щеплювали з дитинства, але всі необхідні щеплення за віком дитини до кінця не провели.
Одна наша знайома не робила своїм двом дітям жодного вакцинування через певні протипоказання. Наразі вони дорослі і у них все нормально із здоров’ям.
Взагалі, я прихильник того, щоб люди менше втручались у природні явища і закономірності, бо усілякі втручання порушують гармонію, зокрема і щодо здоров’я.
Володимир О.,
підприємець, 40 років.

Залиште Ваш коментар
Перевести