31 травня у Шепетівському медичному училищі говорили про залежність від сучасних мобільних телефонів. Кандидат психологічних наук, завідувач відділенням «Сестринська справа» Оксана Булаєвська під час відкритої лекції для студентів І-ІІ курсів наголосила на негативному впливі соціальних мереж серед спудеїв цього навчального закладу та й молоді загалом.

І справді, нині молоді люди замало спілкуються у реальному світі. Вони частіше знайомляться в Інтернеті, листуються, завантажують у соціальні мережі цікаві фотознімки. Але ми не бачимо те, що діється насправді за кадром. А поміж тим, вони «сидять» у власних гаджетах, чекають нової фотокартки та позитивних відгуків, себто коментарів, та, звісно, не помічають інтернет-залежності.

Виступ Оксани Василівни продовжили майбутні медики. Зокрема, вони говорили про селфі (фотографування самого себе) і його небезпеку. Адже, як з’ясувалося, деякі молоді люди віком від 18 до 24 років заради нових знімків у Інтернеті, екстремальних кадрів, вподобань та коментарів під ними готові у прямому сенсі ризикувати власним життям та здоров’ям.

Підсилювали ефект доповідей і відеосюжети про смертельні селфі, що демонструвалися на екрані. І годі навіть уявити, скільки людей скалічено, скільки життів загублено у результаті такої «популярності»! А що вже казати про самогубства, на які програмують підлітків так звані «групи смерті» в Інтернеті.

За результами проведених у цьому закладі освіти тестів серед спудеїв, 10 відсотків студентської молоді ШМУ, самі того не усвідомлюючи, мають ознаки хронічної залежності від Інтернету, гаджетів.

Приємно, що того дня в актовій залі медучилища таке нагальне питання порушили самі студенти. А це значить, що вони усвідомлюють наявність проблеми і готові її розв’язувати ще на ранніх стадіях.

Анна КОТИК.