ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Чому зникають «сонячні комахи»?

Чому зникають «сонячні комахи»?

28 переглядів

Останнім часом часто чує­мо про масову загибель бджіл. Від почутого стає моторошно, а якщо побачиш це — то ще страшніше. І раду цьому неможливо дати через відсутність спільної думки між аграріями та пасічниками.
На сьогодні можна назвати безліч причин, чому гинуть бджоли, але чи призведе це до взаєморозуміння між людиною та природою? Для багатьох пасічників — це велика трагедія та втрата десятків, навіть сотень сімей.

Можливі варіанти і
причини загибелі бджіл

Однією з основних причин зникнення бджіл вчені називають деякі сорти генетично модифікованої кукурудзи, яка руйнує імунну систему комах.
У зникненні бджіл бджолярі звинувачують кліща варроа, який висмоктує гемолімфу, а разом з нею — білок, необхідний для життя. Бджоли стають нестійкими до вірусних захворювань і гинуть. Безумовно, знищити кліща можуть інсектициди, але мед після такої обробки не підлягає споживанню. Адже у ньому може бути отрута.
За іншою версією, причиною масової загибелі бджіл можуть бути радіосигнали мереж стільникового зв’язку та приймально-передавальні пристрої, кількість яких сьогодні надмірна. Вони руйнують систему орієнтації бджіл і вони гинуть, не знайшовши дороги назад.
Але масову загибель бджіл вик­ликає власне отруєння хімікатами, якими запилюють сади, поля й ліси проти різних шкідників зелених насаджень і бур’янів. Для обробки сільськогосподарських рослин, особливо ріпаку, застосовують пес­тициди і гербіциди. Ними бджоли часто отруюються під час запилення і гинуть.
Щоб уникнути таких отруєнь, бджоляр повинен висаджувати на припасічних ділянках медоноси, які виділяють нектар протягом усього дня, але не всі мають змогу це зробити. Залишається один вихід — взаєморозуміння аграріїв і пасічників.
Без допомоги один одному всі зазнаватимуть збитків. А бджоли — це живі істоти. Загальна інформація про причини загибелі бджіл свідчить про екологічний стан довкілля. Це суворе попередження людству, яке часто не зважає на складні закони природи.
(З інших видань).

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести