ГОЛОВНА СТОРІНКА Людина і законКримінал Чутки про викрадання дітей – вигадки!

Чутки про викрадання дітей – вигадки!

1 переглядів

Офіційно жодного факту не зареєстровано ні в місті, ні в області

Останнім часом  містом поширюються чутки про нібито викрадення дітей. У зв’язку з цим служба у справах дітей Шепетівської міської ради повідомляє, що офіційних повідомлень про такі випадки до працівників служби не надходило. Також вони не надходили до Шепетівського відділу поліції. Та й загалом по Хмельницькій області інформації про викрадення дітей не було.

 

Разом з тим варто зазначити, що на обліку у службі у справах дітей перебуває 45 неповнолітніх, які опинилися у складних життєвих обставинах. Це підлітки, які проживають у сім’ях, де батьки ухиляються від належного виховання дітей, не створили їм повноцінних умов проживання, періодично вживають алкоголь.

Крім цього є певна категорія так званих неповних сімей, де діти потерпають від сварок між розлученими батьками, стають об’єктами з’ясування стосунків між ними. Батьки не можуть визначитися з порядком участі у вихованні та утриманні дітей, або не визначено місце проживання дитини — з матір’ю чи батьком. Це породжує те, що іноді батьки дозволяють собі без дозволу іншої сторони забрати дитину. Відповідно, громадяни звертаються до нашої служби чи у поліцію, що, мовляв, батько (мати) «викрали» дитину.

Проте це не розглядається як викрадення, оскільки  і мати, і батько мають однакові права на дитину. Вони отримують у таких випадках консультацію про впорядкування таких стосунків згідно із чинним законодавством. Зокрема, їм необхідно звернутися з відповідною заявою до органу опіки та піклування виконавчого комітету Шепетівської міської ради.

Можливо, на поширення чуток впливають різноманітні випадки. Так, недавно стався випадок, свідками якого були мешканці одного багатоповерхового будинку.

Сімнадцятого вересня цього року малолітня дитина після школи не повернулася додому. Стривожений батько самотужки шукав її, після чого повідомив поліцію про зникнення. І тільки пізно увечері працівники поліції разом зі службою у справах дітей встановили, що дитина перебувала у рідної бабусі, яка без дозволу батька, не попередивши його, маючи з ним неприязні стосунки, забрала дитину до себе. Тривогу викликало те, що бабуся дитини схильна до вживання алкоголю. З нею провели відповідну роз’яснювальну роботу, попередили про недопущення надалі подібних випадків.

Ще один неприємний інцидент стався недавно на подвір’ї однієї з  багатоповерхівок на центральній вулиці міста. Пізно увечері молода жінка, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, залишила напризволяще дитину, а з іншою пішки пішла додому, аж на околицю міста. Під час обстеження умов проживання сім’ї було встановлено, що мати вживає алкогольні напої, не доглядає дітей, залишає їх у бабусі. Нині готуються документи про позбавлення горе-матері батьківських прав.

Часто про зникнення малолітньої дитини повідомляє мешканка міста, яка не справляється з вихованням сина. Дитина гіперактивна, втікає від матері, може ночувати будь-де. Працівники поліції, педагоги школи часто розшукують його. Служба ініціювала позбавлення цієї матері батьківських прав, а пізніше — відібрання від неї дитини, проте наші позовні вимоги суд не задовольнив.

Можливо, відлуння ось таких різноманітних ситуацій є причиною безпідставних чуток. Саме тому необхідно розрізняти справжнє викрадення дитини від різних життєвих ситуацій, які трапляються у сім’ях. Чутки, які обростають новими страхітливими «подробицями», не повинні бути причиною паніки серед мешканців міста.

При отриманні інформації про порушення прав та інтересів дітей, будь-яку загрозу їхньому життю та здоров’ю звертайтеся до поліції за телефоном 102 та до служби у справах дітей (тел. 4-01-50, каб. № 419 у приміщенні міськвиконкому).

К.КУПРАЦЕВИЧ,

начальник міської

служби у справах дітей.

Залиште Ваш коментар
Перевести