ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоКультура Чи існує «дідівщина» у навчальних закладах?

Чи існує «дідівщина» у навчальних закладах?

36 переглядів

Недавно, у період березневих канікул, до начальника служби у справах дітей Шепетівської міської ради Катерини Купрацевич звернувся 16-річний юнак з сім’ї, яка перебуває у складних життєвих обставинах. Він розповів про залякування та цькування його в одному із обласних закладів освіти, у якому неповнолітній навчається уже два роки.

За словами хлопця, у школі-інтернаті над ним постійно знущаються старшокласники. Вони примушують його прати їхні брудні шкарпетки, чергувати замість них і навіть забирають їжу.

Ця звістка обурила Катерину Василівну і вона одразу ж зателефонувала до навчального закладу. На отримане повідомлення керівництво школи зреагувало насторожено, мовляв, такого у них бути не може. Однак начальник служби у справах дітей вірить юнаку, бо брехати йому немає сенсу.

Усі ці факти притаманні новомодному поняттю «булінґ», яке не так давно з’явилося у лексиконі, як замінник фрази «насилля у школі». Про це постійно говорять на телебаченні, а сюжети, у яких діти виявляють жорстокість щодо інших дітей, мають сотні тисяч переглядів у соціальних мережах, на youtube. Тому нині проблема цькування та залякування у навчальних закладах є справді актуальною.

Про це читайте у «свіжому» випуску газети «Шепетівський вісник» в інтерв’ю з Катериною КУПРАЦЕВИЧ.

Залиште Ваш коментар
Перевести