ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоТочка зору Ціни на пшеницю «поповзли» вгору

Ціни на пшеницю «поповзли» вгору

88 переглядів

У «контейнерах» біля центрального ринку Шепетівки за відро пшениці правлять уже на 5-10 гривень більше, ніж тиждень тому. Тобто — 55-60 гривень.

Реалії в нашому місті — «віддзеркалення» загальноукраїнської тенденції до зростання цін на пшеницю, хліб і хлібобулочні вироби.

Хоча курс української гривні наразі приблизно на тому саме рівні, що в листопаді минулого року, а також майже немає інфляції, Всеукраїнська асоціація пекарів «помітила» зростання цін на пшеницю в 40% у січні-серпні і на 25% — за вересень. «Росте» пшениця — підвищуються ціни і на борошно.

Згідно з даними Держстату, хліб із борошна першого сорту в вересні у середньому коштував майже на 6% вище відносно вересня 2019 року. А середня вартість хліба вищого сорту за цей саме період зросла ще більше, на майже 8%. Нині, в листопаді, ціни на хліб теж помалу «повзуть угору».

Джерела «Шепетівського вісника» мають своє пояснення ситуації. Хоча цьогорічний урожай пшениці в Україні менший, ніж 2019-го (всього 25-26 млн т), темпи її експорту за кордон високі, як і раніше (у 2020/2021 маркетинговому році заплановано збути за рубіж понад 17 млн т зерна).

Вітчизняним аграріям та зернотрейдерам вигідніше вивозити зерно за кордон, ніж насичувати ним внутрішній ринок. Це, а також традиційний дефіцит в Україні нефуражного зерна здебільшого і призводить до «стрибків» цін на пшеницю, хліб і хлібобулочні вироби.

Наш кор.

Залиште Ваш коментар
Перевести