ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ COVID-19 не відступає, а навпаки – наступає

COVID-19 не відступає, а навпаки – наступає

23 переглядів

Епідеміологічна ситуація на Шепетівщині загострилася, як і загалом в області та Україні. Кількість хворих на гострі респіраторні хвороби різко збільшилась, динаміка змінюється кожного дня. Якщо у серпені було проліковано 25 хворих на COVID-19, то у вересні – 69.
За станом на 13 жовтня у лікарні перебувало на лікуванні 97 хворих (57 з підтвердженим діагнозом «коронавірусна інфекція», 42 – з підозрою), 49 хворих потребують постійної кисневої підтримки. Окрім того, у терапевтичному відділенні лікується 24 хворих з пневмоніями (ПЛР-тести негативні).
Про перебіг пандемії COVID-19 ведемо мову з головним лікарем КНП «Шепетівська ЦРЛ» Валентиною САВЧУК.

— Для надання стаціонарної медичної допомоги ми значно збільшили кількість інфекційних ліжко-місць. Згідно з рішенням обласного штабу з ТЕБ та НС на базі КНП «Шепетівська ЦРЛ» розгорнуто 90 ліжок, з них 6 — у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Раніше в інфекційному відділенні було розгорнуто лише 25 ліжок.
Кількість хворих, які поступають на лікування, різко збільшується – місць катастрофічно не вистачає. Тому ухвалили рішення додатково розгорнути ліжка у приміщенні баклабораторії та у відділенні реабілітації.
Розгорнути розгорнули, але медичного персоналу не вистачає. Лікарі, медичні сестри та молодші медичні сестри працюють із значним перенавантаженням, у засобах індивідуального захисту, тобто в екстремальних умовах. Частина з них хворіють.

— Як організовано надання медичної допомоги?
— Медичну допомогу хворим на COVID-19 надають 7 бригад медичних працівників, які працюють цілодобово. Сімейні лікарі та чергові лікарі в інфекційному відділенні займаються, так би мовити, «сортуванням» тих, хто занедужав – пацієнти з легким перебігом хвороби лікуються вдома, під наглядом сімейних лікарів. Хворих із середнім та важким зах­ворюванням, особливо тих, які потребують інфузійної терапії та кисневої підтримки, госпіталізуємо. Усі пацієнти з підтвердженою пневмонією обстежуються методом ПЛР.

— Нині, під час лікування коронавірусної інфекції, над­важливо, аби був у достатній кількості кисень. Чи вистачає його у лікарні?
— Для забезпечення киснем у палати інфекційного та перепрофільованого неврологічного відділення централізовано підведений кисень – маємо 71 вихід. Крім того є 4 кріоциліндри на 200 літрів та 54 балони — по 40 літрів, але їх нам не вистачає. Тому замовили ще два кріоциліндри по 200 літрів.
Зауважу, що раніше нам вистачало 3 кріоциліндри по 200 літ­рів на всю лікарню. Окрім того, додатково маємо у наявності 22 кисневих концентратори.
— А чи отримують медпрацівники, які борються з COVID-19, обіцяні урядом доплати у 300 відсотків?
— Так, для забезпечення надання медичної допомоги хворим на COVID-19 ми уклали з Національною службою здоров’я України два пакети медичних послу: № 29 — медична допомога, яка надається мобільними медичними бригадами, що створені для реагування на коронавірусну хворобу (COVID-19) та № 31 — стаціонарна допомога пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19).
Кошти надійшли за серпень. Нашим медичним працівникам нараховано по 300 відсотків доплати за надання медичної допомоги хворим на COVID-19: лікарі отримали доплату у розмірі від 15 до 26 тисяч гривень, медичні сестри – від 12 до 15 тисяч гривень, молодші медичні сестри – від 8 до 10 тисяч гривень. А тепер очікуємо кошти за вересень.

— Хоч це добре. Однак ситуа­ція з поширенням коронавірусної інфекції хвилює. Що б Ви рекомендували шепетівчанам?
— Хочу наголосити: бережіть себе і не ризикуйте! Суворо дотримуйтеся правил карантину, соціальної дистанції, носіть мас­ки, і, звичайно, час­тіше мийте руки. По можливості залишайтеся вдома.
Не хочу нікого лякати, але ситуація надто складна. І нам пот­рібно буде з цією хворобою боротися ще не один день, не один місяць. Лише спільними зусиллями зможемо подолати цю страшну недугу.
— Дякую Вам за розмову.
Г.ДІБРОВА.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести