ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ ОНОВЛЕНО! Депутати таки подолали «вето» міського голови

ОНОВЛЕНО! Депутати таки подолали «вето» міського голови

17 переглядів

У попередньому номері газети «Шепетівський вісник» ми писали про припинення міським головою Михайлом Полодюком дії рішення сесії Шепетівської міської ради. Документ стосувався передачі у постійне користування земельної ділянки державній податковій службі. Так зване «вето» міського голови зобов’язує провести повторний розгляд цього рішення.

За дорученням Михайла Полодюка секретар міськради Микола Кикоть скликав позачергову сесію 16 липня. Однак у той день рішення не вдалося розглянути, оскільки, згідно з пунктом 4 статті 74 Регламенту Шепетівської міської ради, для подолання «вето» потрібно підтвердити попереднє рішення двома третинами голосів від загального складу Ради. А це, як раніше повідомляв Микола Кикоть, 24 голоси «за». Натомість під час засідання було лише 22 присутніх обранці. Тому сесію вирішили не закривати, а продовжити 21 липня і тоді ж повторно розглянути ветоване рішення.

У вівторок, 21 липня, під час продовження засідання позачергової сесії зібралося 24 депутати. Проте, за словами секретаря міської ради, для подолання «вето» все ж бракує одного голосу. 23 депутати натисли кнопку «за» і лише один, Микола Кикоть, утримався. У результаті рішення про передачу 1680 кв. м землі на вул. Героїв Небесної сотні, 50-А, у постійне користування земельної ділянки державній податковій службі головуючий пленарного засідання оголосив не прийнятим.

Однак більшість депутатів все ж не погоджуються з ветуванням цього рішення.
— Ще під час засідання 16 липня у нас із секретарем міської ради виникла дискусія: дві третини — це 23 депутати чи 24? Оскільки всього у раді налічується 34 депутати, а 2/3 з 34 становить 22,6. Якщо ще рахувати голос міського голови, то 2/3 — це 23,3. Тобто фактично 23 голоси для подолання «вето» достатньо. Сьогодні 23 депутати проголосували «за», але секретар міської ради оголошує, що рішення не прийнято, не пояснює причин і відразу закриває сесію. Тож ми вирішили зібрати підписи для скликання нового позачергового засідання сесії з метою висловлення недовіри секретарю міської ради, — говорить Володимир Синюта, депутат Шепетівської міської ради.

Вже наступного дня, 22 липня, стало відомо, що секретар міської ради Микола Кикоть, який головував під час останнього позачергового засідання сесії, перерозглянуте рішення про передачу у постійне користування земельної ділянки державній податковій службі визнав прийнятим.

— Виникла колізія щодо юридичного формулювання поняття «загальний склад ради». Тобто що означає загальний склад ради: лише 34 депутати чи 34 депутати + міський голова? Я радився з юристами і знайшли відповідну законодавчу норму, яка підтверджує, що загальний склад ради не включає міського голови, якщо на час голосування він не був присутній на пленарному засіданні. Тому 23 «за» від депутатів дозволяють прийняти рішення. Відповідно я його уже підписав, — пояснив Микола Кикоть, секретар Шепетівської міської ради.

Марина ЛОЖКІНА.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести