ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Державна підтримка галузі тваринництва у 2020 році

Державна підтримка галузі тваринництва у 2020 році

23 переглядів

Сучасний стан справ у тваринництві свідчить, що підтримка цієї галузі є вкрай необхідною. Тож у поточному році державна дотація галузі буде спрямована на стабілізацію поголів’я худоби, кількості бджолосімей та поліпшення їхнього генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва та бджільництва, а також для створення нових потужностей для зберігання зерна. Загалом за програмою підтримки галузі тваринництва передбачені видатки в обсязі 1 млрд. грн.
Варто зазначити, що підтримка бджільництва цього року запроваджується вперше. Стимулювання розвитку бджільництва сприя­тиме збільшенню кількості пасік, а також підвищенню якості продукції бджільництва та конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках. Крім того, галузь бджільництва важлива для розвитку малого підприємництва на селі.
Відповідно до Постанови КМУ № 395 від 20.05.2020 року, підтримка у 2020 році надаватиметься за такими напрямками:
— дотація за утримання бджолосімей;
— часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл та генетичного матеріалу;
— часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких об’єктів;
— часткове відшкодування вартості будівництва об’єктів із зберігання та переробки зерна;
— компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів (дозволить відшкодувати вартість тваринницьких об’єктів, будівництво і реконструкція яких розпочата та здійснюється за рахунок залучених кредитних ресурсів у 2018-2019 роках).
Зокрема, дотація за бджолосім’ї надається на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей, за наявні у поточному році від 10 до 300 бджолосімей у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. У разі наявності більше ніж 300 бджолосімей максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.
Для отримання дотації за бджолосім’ї фізичні особи та суб’єкти господарювання, які є власниками бджолосімей, подають за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади до 1 жовтня поточного року такі документи:
— копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки (для цього необхідно звернутися у Держ­продспоживслужбу району);
— копію рішення про державну реєстрацію потужності;
— копію довідки про відкриття поточного рахунка, виданої банком (для суб’єктів господарювання);
— копію довідки або договору про відкриття рахунка у банку (для фізичних осіб);
— копію паспорта громадянина України (для фізичних осіб);
— довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (для суб’єктів господарювання);
— копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин на останню звітну дату на момент подання документів (для суб’єктів господарювання, які є юридичними особами);
— довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на момент подання документів (для фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців, зокрема сімейних фермерських господарств).
Органи місцевого самоврядування до 10 жовтня складають відомість фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім’ї, за формою, встановленою Мінекономіки, та подають її Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу обласної державної адміністрації (м. Хмельницький, вул. Свободи, 70).
Підставою для внесення до відомості на отримання дотації за бджолосім’ї є реєстрація потужності фізичної особи або суб’єкта господарювання, які є власниками бджолосімей, у Державному реєстрі потужностей операторів ринку.
Часткове відшкодування вартості племінних тварин, бджіл та генетичного матеріалу здійснюється на безповоротній основі суб’єктам господарювання за закуплені ними телиці, нетелі, корови молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинки та кнурці, вівцематки, барани, ярки, бджолині пакети, бджолині матки та генетичний матеріал у період з 1 жовтня попереднього року до 30 вересня поточного року у розмірі до 50 відсотків вартості. Суб’єкти господарювання подають документи у Мінекономіки до 10 жовтня.
Часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких об’єктів та часткове відшкодування вартості будівництва об’єктів із зберігання та переробки зерна надається суб’єктам господарювання у розмірі до 30 відсотків вартості будівництва об’єктів.
Компенсація вартості об’єктів, профінансованих за рахунок банківських кредитів, надається лише тим суб’єктам господарювання, які залучили у 2018-2019 роках у банках-резидентах України, що підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва, кредити терміном до п’яти років, обсягом до 500 млн. гривень на один об’єкт у національній валюті для будівництва та/або реконст­рукції тваринницьких ферм та комплексів.
Валентина ЛОПОЦЮК,
головний спеціаліст РДА.

Залиште Ваш коментар
Перевести