Така дата – дуже важлива і значима подія у житті людини, адже далеко не кожному судилося зустріти настільки поважний вік.
Останній місяць зими громада с. Сульжина вітала чудову людину, хорошу маму, люблячу бабусю, найкращу прабабусю Марію Потапівну Лебідь.
Ювілярка народилася 13 лютого 1930 р. у с. Березневе Старокостянтинівського району у багатодітній сім’ї колгоспників. Батьки виховували семеро дітей — 4 синів та 3 доньок. Марія була третьою дитиною у сім’ї, важко працювала з дитинства. Пережила голодомор 1933 року. Закінчила 4 класи початкової школи. Під час війни пасла коней у селі, жала жито у полі.
Далекого 1952 року жінка зустріла свою долю, вийшла заміж за Дмитра Матвійовича Лебідя. Починали вони своє сімейне життя у с. Нападівці. А в 1954 році переїхали до с. Сульжина. Тут і, як мовиться, стали обживатися. У 1959 році у подружжя народився старший син Дмитро, пізніше — доньки Ніна і Надія та найменший Сашко.
Протягом усього життя жінка працювала у колгоспі, багато років трудилася у ланці, а потім понад 25 років доглядала овець. Разом із чоловіком збудували хату, виростили, вивчили, «поставили на ноги» дітей. Діждалися зятів та невісток.
На жаль, Дмитро Матвійович вже понад 18 років тому відійшов за межу вічності. Втім, Марія Потапівна живе в оточенні люблячих дітей, внуків і правнуків. Коли усі з’їжджаються, то хата наповнюється дитячим сміхом. Адже має ювілярка 9 онуків та 9 правнуків.
Тож з роси і води Вам, шановна Маріє Потапівно!
У ювілейний день Марія Потапівна приймала вітання від родичів, дітей, внуків, сусідів. Виконуюча обов’язки старости О.Хацаюк привітала довгожительку грамотою та подарунком від Ленковецької громади. Аматори Сульжинського СБК приєдналися до віншувань, зичили ювілярці здоров’я, многії та благії літа у колі родини.
Т.КРАСНОЛУЦЬКА,
директор Сульжинського СБК.