ГОЛОВНА СТОРІНКА СуспільствоОсобистості Девіз його життя: «Об’єднати і перемагати»

Девіз його життя: «Об’єднати і перемагати»

30 переглядів

28 листопада свій 60–річний ювілей відзначатиме Валерій Миколайович Окорський – голова Спілки ветеранів Афганістану, яка об’єднує воїнів-інтернаціоналістів Шепетівщини. Ювіляра глибоко шанують його побратими і протягом тридцяти чотирьох років поспіль обирають очільником громадської організації, яка, до речі, є найбільш дієвою у нашому краї та загалом на Хмельниччині.
Ветерани–«афганці» роблять все можливе, щоб не згасла пам’ять про бойових побратимів, які загинули, турбуються про їхніх батьків і допомагають родинам. І у цьому чи не головну роль відіграє Валерій Окорський — ініціативний, вимогливий, відповідальний і доброзичливий.

В Афганістані Валерій Окорський був командиром зенітної установки «Шилка», або як її називали місцеві афганці «Шайтан–арба». За два роки воєнних дій у провінції Кандагар він пройшов шлях від рядового до старшого сержанта. Однополчани шанують його за відвагу і сміливість, витримку, вірність присязі, відповідальність та надійність.
А нині він ефективний і мудрий керівник Спілки, якому небайдужі долі й проблеми спільчан, учасників бойових дій, «атовців», ветеранів. Його девіз: «Об’єднати і перемагати» свідчить про його життєві принципи і пріоритети.
Під керівництвом Валерія Миколайовича Спілка пройшла нелегкий шлях становлення та організаційного зміцнення. За цей час багато зроблено з увічнення пам’яті загиблих і померлих у післявоєнний час. Ось у грудні відзначатимуть одинадцяту річницю з дня відкриття пам’ятника «Чорний тюльпан» (автор скульптор Сергій Чумаков), до будівництва якого долучився кожен член організації і громадськість міста.
Коли почалася неоголошена війна на Сході України, «афганці» одні з перших підставили, як кажуть, плече для учасників АТО, ділилися своїм бойовим досвідом, допомагали волонтерам. Відвага воїнів-афганців стала взірцем для сучасних захисників територіальної цілісності і незалежності України.
Сьогодні Шепетівська спілка ветеранів Афганістану свою діяльність спрямовує на патріотичне виховання молоді. У клубі «афганців» для цього створили «Музей Слави воїнів-інтернаціоналістів», де зібрані зразки зброї тих часів, військова форма, особисті речі. Є й колекція книг з афганської тематики, яку збирали і до цих пір збирають з усіх куточків України та республік колишнього СРСР. Також обладнали «Світлицю», де проводяться зустрічі з молоддю, вечори пам’яті, відкриті уроки, присвячені афганським подіям, сучасній війні на Сході України. У «Музеї Слави» регулярно проходять екскурсії школярів і студентів.
Тісна співпраця спілчан налагоджена з педагогами і учнями Шепетівської школи-гімназії, де колись навчався воїн-інтернаціоналіст Віктор Длужнєвський, який загинув у далекому Афганістані.
Валерій Миколайович доклав чимало зусиль для створення у музеї школи експозиції, присвяченої відважному воїну.
Часто гостями закладу є колишні воїни–«афганці», а нині волонтери АТО, брати Володимир і Микола Павлюки.
На базі школи–гімназії проводились змагання за кубок Віктора Длужнєвського з баскетболу, а також чемпіонат міста з футболу, присвячений його світлій пам’яті.
Спілка уклала угоди про співпрацю з навчальними закладами міста та району. Ветерани разом з педагогами проводять уроки «Мужності», працюють у гуртках, беруть участь у підготовці старшокласників до служби в армії, організовують змагання на першість з кульової стрільби з пневматичної гвинтівки, футболу, армреслінгу, перетягування каната та інших видів спорту.
За ініціативи Валерія Окорського щороку відбуваються міські Спартакіади допризовної молоді, присвячені Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. У змаганнях беруть участь десятки майбутніх захисників з навчальних закладів.
Переможців та призерів змагань нагороджують кубками і грамотами, медалями Шепетівської спілки ветеранів Афганістану.
Упродовж багатьох років, напередодні Дня звільнення Шепетівки від німецько-фашистських загарбників, Дня вшанування пам’яті учасників бойових дій на територіях інших держав у Шепетівському професійному ліцеї проводяться виховні заходи, невід’ємною частиною яких залишається першість ліцею із стрільби. При закладі діє гурток «Влучний стрілець», яким керує учасник бойових дій в Афганістані Василь Малошик.
Одне з найважливіших питань, яке на постійному контролі у голови Спілки, це питання соціального захисту, поліпшення житлових умов сімей учасників бойових дій на території інших держав. За ці роки понад півтора десятка воїнів–«афганців», які мають інвалідність, отримали власне житло. У свій час саме Окорський добився виділення трикімнатної квартири для родини загиблого Віктора Длужнєвського. Він особисто ініціював подання до міської ради пропозиції про присвоєння одній з вулиць міста імені Віктора Длужнєвського.
Силами Спілки у водолікарні Шепетівської ЦРЛ облаштована кімната для лікування учасників бойових дій, передано комплекти постільної білизни, стійки для крапельниць і кілька тренажерів для реабілітації хворих. Афганці допомагали медичному персоналу, зокрема, ремонтувати меблі.
Постійно підтримується зв’язок з Хмельницьким обласним госпіталем ветеранів війни, де колишні воїни проходять лікування.
Валерій Окорський користується заслуженим авторитетом і шаною не лише серед побратимів, а й шепетівчан.
Про довіру до голови Спілки свідчить той факт, що його тричі обирали депутатом міської і один раз Хмельницької обласної рад.
За особистий внесок у розвиток і становлення Шепетівської організації воїнів–інтернаціоналістів Валерій Окорський нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеню». А загалом він має чи не усі нагороди Всеукраїнської Спілки ветеранів Афганістану, навіть високу нагороду Української Православної Церкви — орден Православної Церкви «Покрова Божої Матері».
Напередодні славного ювілею хочеться побажати Валерію Миколайовичу Окорському здоров’я, довголіття, родинного благополуччя, добробуту та здійснення благих намірів і славних задумів!.
Віра КУХАРУК.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести