ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Директорка шепетівської школи стала призеркою конкурсу “Вчитель року”

Директорка шепетівської школи стала призеркою конкурсу “Вчитель року”

313 переглядів

Всеукраїнський конкурс “Вчитель року” — це щорічний захід з професійної майстерності педагогів. Він має на меті підвищувати престижність професії вчителя у суспільстві. Конкурс складається з трьох етапів: міського відбору кращих, обласного та всеукраїнського. Традиційно до участі долучилися і шепетівські педагоги.

“На відміну від попередніх років, цього разу конкурс проводять дистанційно, тобто онлайн. Обласний відбір триває впродовж усього лютого. Серед шепетівчан участь беруть 4 педагоги, які стали переможцями міського відбіркового етапу”, — розповідає Ольга Колоднюк, директорка Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

За словами Ольги Анатоліївни, змагання у першій номінації “Керівник закладу” уже відбулися. Участь брала директорка ЗОШ №6. Цього тижня, з вівторка, стартують випробування у номінації “Трудове навчання”, братиме участь вчитель міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Наступного — у категорії “Математика” змагатиметься вчитель НВК №1. А у номінації “Українська мова та література” участь братиме педагог із ЗОШ №4.

“Усі відбірні етапи тривають 4 дні. Щодня конкурсанти отримують завдання і онлайн під відеонаглядом їх виконують. Тож користуватися зовнішньою допомогою можливості немає. Серед членів журі — представники з Інституту післядипломної педагогічної освіти, Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА, працівників ХОДА та призери конкурсу попередніх років. Наприклад, у номінації “Керівник закладу” серед членів журі була директорка Судилківського ліцею Тетяна Регула”, — ділиться Ольга Колоднюк.

Для призерів у номінаціях конкурсу “Вчитель року” пообіцяли фінансову винагороду.

“Як на мене, то мотивація досить хороша. Минулого року за 1 місце вручали грошову винагороду у розмірі трьох мінімальних заробітних плат”, — зауважує пані Ольга.

Поки шепетівські педагоги готуються до змагань у наступних номінаціях, за підсумками першої вже можемо пишатися директоркою ЗОШ №6 Наталією Щур, яка виборола друге місце.

“Усього в номінації “Керівник закладу” змагалося 11 учасників з усієї Хмельниччини. І п’ятеро з них стали призерами. Перше місце здобула хмельницька школа, друге розділили ми з нетішинською, а третє посіли заклади Городоцької і Чемеровецької громад”, — розповідає Наталія Щур, директорка ЗОШ №6.

Як зауважує Наталія Миколаївна, за свої 7 років педагогічного стажу участь у цьому конкурсі бере вперше. Хоча було складно, інколи бракувало часу для виконання завдань, але результатом дуже задоволена.

“Щодня, впродовж 2-5 лютого, отримувала по одному випробуванню. На його виконання давали 2 години. Першим завдання був управлінський практикум, що передбачав створення перспективного плану розвитку школи згідно з отриманим кейсом. Друге завдання полягало у вирішенні та презентації трьох управлінських задач. Третє — фасилітаційна сесія. Щоб вирішити це завдання довелося залучили ще педагогів нашого закладу. Ми розробляли сценарій сесії “Професійний розвиток педагога”, знімали процес на відео та відправляли членам журі для оцінювання. І завершальним четвертим завданням стало створення освітнього проєкту “Журналістська студія”, розробка його презентації та захист перед членами журі”, — ділиться Наталія Щур.

Як зізнається директорка школи, без підтримки колег та допомоги вчителів ЗОШ №6, здобути призове місце б не вдалося.

“Хочу щиро подякувати своїм педагогам за вболівання, підтримку та участь у виконанні завдання. Також дякую за велику допомогу міському Управлінню освіти, зокрема Тетяні Музиці, та Центру професійного розвитку педагогічних працівників, Ользі Колоднюк”, — відзначає Наталія Миколаївна.

Редакція “Шепетівського вісника” щиро вітає Наталію Щур та бажає успіхів і перемоги решті шепетівським педагогам, учасникам наступних номінацій конкурсу “Вчитель року”.

Марина ЛОЖКІНА.

Залиште Ваш коментар
Перевести