Про Українську академію лідерства (УАЛ) я дізнався ще три роки тому, у 2020-му. Тоді був членом Молодіжної ради Шепетівки і побував на презентації проєкту «Open volunteering». Так дізнався, що існує формаційна платформа, яка допомагає молоді особистісно та суспільно розвиватися на основі цінностей. Мені стало цікаво дізнатися більше і я вирішив подати заявку.
Виявилося, що не все так просто. З першого разу вступити до УАЛ мені не вдалося. З другого, на жаль, теж. У 2021 році я став курсантом Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Проте думки про Академію мене не залишали. Навпаки, моє бажання туди потрапити тільки посилювалося. Я не втрачав надії.
Щоб вступити до Академії, потрібно було подолати чотири етапи відбору: насамперед заповнити і подати заявку; бути фізично загартованим – пройти випробування бігом, відтисканням та пресом; підготувати есе про власну мотивацію, мрії, очікування від навчання; взяти участь у груповій дискусії з іншими абітурієнтами; пройти співбесіду з представниками Академії.
Я спробував вступити втретє. Цього разу три з чотирьох етапів вдалося успішно пройти. Залишився останній. Співбесіду запланували на 24 лютого 2022 року. Але того дня розпочалася повномасштабна війна росії проти України. Тому четвертий етап відтермінували аж до кінця квітня.
І ось 15 вересня у Львові я склав присягу студента Академії. Наш «перший дзвінок» був у вигляді мандрівки на гору Петрос, четверту за висотою вершину в Україні. Ми 4 дні йшли під дощем, жили у наметах, готували їжу на багатті, проходили випробування і підтримували один одного.
В оточенні УАЛівців, я зрозумів, що лідер – це цілісна особистість, яка повинна розвиватися у трьох напрямках: фізичному, емоційному та інтелектуальному. Постійно набувати нових навичок та покращувати наявні. Саме тому в Академії викладають провідні лектори з психології, релігієзнавства, мовознавства, культури мислення, політики, національної безпеки, бізнесу, найкращі спортсмени України, які мотивують власним прикладом та змінюють наше світосприйняття.
Академія створює особливі умови для отримання різнобічного досвіду. У нас розвинуте самоврядування.
Також вагомою частиною формування УАЛівців є культура менторства. Ментори – це наші наставники, які через призму власного досвіду дають нам поради, настанови, стежать за нашим особистісним розвитком та підтримують нас.
А загалом, Українська академія лідерства – це унікальна платформа. Вона готує активну молодь, котрій не байдужа доля України, яка буде змінювати та формувати себе, а значить – буде змінювати й Україну.
Я дуже радію, що нарешті здійснив свою мрію. І цим хочу мотивувати однолітків із Шепетівщини та запросити долучатися до нашої когорти активної, небайдужої, ціннісної молоді. Як звучить одне із гасел Академії: «Творимо себе – творимо Україну».
Дмитро КУНИЦЬКИЙ,
студент Української академії лідерства.