ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Для вчителя головне – навчити дітей бути людьми

Для вчителя головне – навчити дітей бути людьми

37 переглядів

Перший двінок, перший клас, перший урок… Перша вчителька — та, що дала путівку у життя, перша наставниця, друга мама. Діти завжди пам’ятають свою першу вчительку, яка вела за руку до першого класу, яка упродовж чотирьох років виховувала та навчала розуму, людяності, патріотизму.
Учителів з великої літери, ті, які у дітях, як кажуть, душі не чають, – небагато. Але коли на твоєму шляху зустрічається такий наставник, то він зробить усе, аби посіяти зерно мудрості у твоїй душі.
Прикладом вчительки, яка своє життя присвятила дітям, є педагог Шепетівської СЗОШ №2 Світлана Петрівна Несвіцька.

Світлана Петрівна народилася у селі Ленківцях в родині агронома та медичної сестри. Сім років провчилася у Ленковецькій школі. З теплотою згадує вона свою першу вчительку – Логію Гнатівну.
«П’ятірка п’ятірці — різниця», — закарбувалося у пам’яті дів­чинки. Так говорила досвідчений педагог своїм дітям у школі. Одна маленька помилка не повинна псувати всієї оцінки, тож своїх учнів вчителька тоді оцінювала на «5» синім кольором та «5» — червоним. Світлана Петрівна зізнається, що отримувала небагато «червоних» п’ятірок, не була затятою відмінницею, та все ж 7-й клас закінчила з похвальним листом.
Через сімейні обставини родина була змушена переїхати до села Корчика. Там Світлана закінчувала 8-й клас Хутірської школи. Там і виникло бажання стати педагогом, а посприяла цьому її класний керівник Марія Олександрівна Караван. Саме про таких вчителів говорять, що вони надихають, окриляють.
Невдовзі Світлана стала студенткою Коломийського педагогічного училища. Час пролетів швидко і вже за чотири роки вона проходила першу навчальну практику у нинішній СЗОШ № 2 м. Шепетівки. Щодня відкриті уроки, на яких були присутні вчителі-методисти, директор, його заступники, колеги.
На той час школу очолював Петро Якович Бобчук. Він побачив у молодій учительці велике бажання навчати дітей. Це помітила і вчителька початкових класів закладу Ганна Григорівна Трохимчук та заступник директора Людмила Олександ­рівна Шуляк. Вони казали, що у неї талант педагога.
Не минуло і року як випускниця педагогічного училища Світлана Несвіцька (Бурлак) приступила до роботи і стала опікуватися третьокласниками. «Бойовий був клас, — пригадує педагогиня, — бо було багато хлопчиків».
Навчаючи учнів, вона навчалася сама. Заочно закінчила Житомирський педагогічний інститут за своєю спеціальністю – «вчитель початкових класів».
У складний час становлення навчального закладу, як спеціалізованого, Світлана Петрівна за сумісництвом ще працювала заступником директора по роботі з початковою ланкою. Але перевагу віддала навчанню учнів. «Люблю посіяти зерно і дивитися на те, як воно проростає…», — додає вчителька.
Зараз у Світлани Петрівни 4-й клас, у якому 33 учні. Вона пишається кожним із них, виховує їх українцями, патріотами своєї землі, вчить бути милосердними. «Маленькі діти — наче глина, з якої можна що завгодно зліпити і закласти фундамент», — каже вчителька. Наголошує своїм вихованцям на тому, що важлива не оцінка, а отримані знання.
Серед її колишніх учнів — директори заводів, лікарі, бухгалтери, юристи, економісти. І нині вони при зустрічі дякують їй за настанови, знання, отримані у свій час, а й приводять до її класу своїх діток.
Пишається педагог і власними дітьми, які вчилися під дбайливим наглядом мами у Шепетівській СЗОШ № 2. Син Вадим – наразі начальник Славутського відділення АТ «Райффайзен Банк Аваль», а донька Галина – медична сестра амбулаторії ЗПСМ № 7 КП «КНП Шепетівський центр ПМСД» Шепетівської районної ради. Та й онуки навчаються у СЗОШ № 2: старший, Данило, – у восьмому класі, а молодший, Артем, цьогоріч пішов до першого класу.
Та не однією роботою живе Світлана Петрівна Несвіцька. Вона дуже любить квіти. Біля власного будинку у неї ростуть чорнобривці, майори, мальви. Поблизу села Красносілки має земельну ділянку, де вирощує городину. А у рідному Корчику разом із сином більше десятка років опікуються пасікою. Одним словом, любить землю, любить працювати на ній. Це передалося Світлані Петрівні від батька.
Третього вересня вчитель-початківець, вчитель-методист, вчитель вищої категорії, Відмінник освіти України Світлана Петрівна Несвіцька відзначає свій 60-річний ювілей. Тож у ці вересневі дні у неї подвійне свято – день народження та початок навчального року. Від усієї душі бажаємо Світлані Петрівні здоров’я та наснаги на щодень, дякуємо за її нелегку працю!
Підготувала Анна КОТИК.

Залиште Ваш коментар
Перевести