ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ «Допоможи знайти дорогу» — проект, реалізований за сприяння народного депутата Романа Мацоли

«Допоможи знайти дорогу» — проект, реалізований за сприяння народного депутата Романа Мацоли

26 переглядів

Цього року Українське товариство сліпих відзначає 85-у річницю з часу свого заснування. Хоча слово «відзначає» не зовсім влучне, адже святкуванням цю дату не назвеш. Це, швидше, щорічне нагадування нам усім, що людям із вадами зору зовсім непросто живеться у сучасному жорстокому світі.

Народний депутат України Роман Мацола завжди уважний до проблем людей з вадами зору. Уже більше 20 років він усіляко підтримує Львівську організацію УТОСу, а ставши народним депутатом від нашого округу, дослухається до проблем незрячих Шепетівщини, Полонщини та Славутчини.

Попереднього року за підтримки Романа Миколайовича у нашому місті реалізовано два важливих проекти, зокрема, інклюзивної освіти «Толерантне суспільство: дії без вагань» та встановлення світлофорів з пристроєм звукового супроводу «Допоможи знайти дорогу».

Голова Шепетівської територіальної первинної організації УТОСу Тетяна Логвиненко запросила 4 червня Романа Мацолу на зустріч, приурочену 85-й річниці створення УТОСу. Народний депутат приїхав не сам, а разом з міським головою Михайлом Полодюком, заступником голови РДА Ліліаною Танасієнко, начальником міського управління праці та соціального захисту населення Сергієм Біласом, помічниками Іриною Топчій та Віталієм Янушевським.

Роман Миколайович привітав Тетяну Миколаївну Логвиненко, вручив квіти і висловив надію на подальшу співпрацю.

У невимушеній атмосфері відбулася розмова щодо роботи місцевого осередку УТОСу, вирішення нагальних проблем організації та реалізації мікрогрантів ГО «Інститут солідарності громад Романа Мацоли».

А потім у центрі міста відбулася презентація соціального проекту «Допоможи знайти дорогу», у якій взяли участь Роман Мацола, Михайло Полодюк, представники УТОСу.

Світлофори, встановлені на перехресті вулиці Островського та проспекту Миру, є важливим фактором для незрячих людей. Завдяки пристрою звукового супроводу, що забезпечує безпечне пересування осіб із вадами зору, наше місто стає більш цивілізованим і привабливим для людей з особливими потребами.

Про це розповіли учасники акції, зокрема, інвалід 1-ї групи по зору Володимир Євгенович Янковський та його дружина Марія Дмитрівна. Вони проживають у м. Нетішині і відзначили низьку культуру водіїв нашого міста у порівнянні з Нетішиним.

Проте такий світлофор, на думку Володимира Євгеновича, вкрай необхідний поблизу зупинки «Школа № 3», де незрячим доводиться переходити дорогу. Саме у цьому мікрорайоні розташоване приміщення Шепетівської ТПО УТОСу.

Підтримала Володимира Янковського сімейна пара – інвалід 1-ї групи по зору Петро Павлович Супрун та його дружина Любов Семенівна Хоменко. У них також чимало нарікань щодо переходу поблизу школи № 3. Петро Павлович зауважив, що водії не завжди толерантно ставляться до незрячих людей.

Поки тривала презентація соціального проекту, її учасники роздали водіям пам’ятки щодо толерантного ставлення до людей із вадами зору. Більшість водіїв, які зупинялися на світлофорі, з розумінням поставилися до учасників акції.

Будемо сподіватися, що водії будуть поважати пішоходів, терпляче ставитися до незрячих і дотримуватися усіх Правил дорожнього руху щодня. В усьому світі проблеми людей з особливими потребами завжди є показником цивілізованості й виховання.

Залиште Ваш коментар
Перевести