ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Дошкілля — перлина Ленковецької громади

Дошкілля — перлина Ленковецької громади

18 переглядів

Літо – чудова пора для оздоровлення

Літо-літечко!.. Чудова пора для усієї малечі. Дуже цікаво та корисно для малят пройшов літній оздоровчий період у Чотирбоцькому закладі дошкільної освіти «Сонечко».

Не всі батьки мають змогу відвезти своїх дітей до моря, тому працівники закладу створювали усі умови для того, щоб діти за літо оздоровилися, набралися сил, зарядилися позитивною енергією та із задоволенням розпочали новий навчальний рік.

Кожен ранок дошкільнят розпочинався з веселої гімнастики на свіжому повітрі, яка обов’язково проводилась під музичний супровід. Дітей водили на екскурсії у різні куточки рідного села: ходили до сільського ставка, у парк відпочинку, фруктовий сад, на спортивний майданчик школи. Скільки незабутніх вражень діти отримали від цих подорожей!

У спекотну та дощову погоду малюки могли знайти захист у затишному  павільйоні, який цього літа власними силами було побудовано на території дошкільного закладу.

Сонце, повітря, вода — основні чинники, які сприяють розвитку здорової дитини. А ще важливим фактором розвитку дитини є повноцінне збалансоване харчування. Ленковецька сільська рада створила всі умови для того, щоб у раціоні дітей протягом літа щоденно були свіжі фрукти, овочі, соки. Адже здорова дитина – здорова країна.

А нині дошкільнята готуються до школи, розвиваються.

С.БЕРЕЗНІЦЬКА,

завідувач Чотирбоцьким

ЗДО «Сонечко».

 

День народження «Сонечка»

Сім років тому гостинно відкрив двері своїм малюкам Коськівський дошкільний  навчальний заклад «Сонечко». Назвали його так, щоб діткам у ньому було сонячно і затишно.

Садочок «Сонечко» — заклад із широкими можливостями для творчих здібностей та обдарувань кожної дитини. Вихованцями опікуються вихователі Н.Ташецька та М.Батюшинська,практичний психолог Н.Дідук. Креативною є і робота музичного керівника О.Карпюка, який вміє перетворити традиційні дитячі свята на чарівні шоу, де головними акторами є діти.

Однозначно, найвищою цінністю та гордістю кожного закладу є його вихованці. А наші діти – особливі. Вони талановиті, старанні, орієнтовані на творчість, на життєвий успіх, вони є учасниками та переможцями різних конкурсів.

Батьки упевнені, що у «Сонечку» їхні діти оточені увагою і материнською любов’ю.

Гортаючи у пам’яті сторінки історії нашого закладу, відрадно відзначити, що на цьому шляху було тільки хороше: щасливі дитячі посмішки, нагороди у конкурсах, творчі злети педагогів, визнання садочка, як сучасного навчального закладу.

Н.СИДОРЧУК,

завідувач Коськівським ЗДО.

 

Духовність розвивається змалечку

Сім’я — початок усіх початків. Це та надійна гавань, звідки дитина вирушає у світи і куди з радістю повертається. Якщо твої плани розраховані на рік — сій жито, якщо на десятиліття — сади дерево, якщо на віки — виховуй дітей…

Важливу роль у вихованні кожної дитини у наш дуже складний час відіграє духовність. Хорошим духовним наставником для наших дітей є отець Роман. Він, хороший батько, який разом з дружиною, матушкою Світланою, виховують чотирьох своїх дітей, троє з них відвідують наш дитячий садочок. У своїх проповідях отець Роман вчить наших вихованців щедрості, доброті й милосердю.

Саме духовне виховання передбачає формування у дітей моральної чистоти, любові до батьків, близьких, рідної мови, рідного краю.

Запам’ятаються нашим дітям православні свята, які проводимо у нашому дитсадку «Сонечко».

Е.ЛИННИК,

завідувач Мокіївським ЗДО.

 

Найбільший скарб батьків – то діти  

 

Дошкілля завжди було однією з найяскравіших ланок освіти. Старобейзимський заклад дошкільної освіти «Веселка», як і всі садочки Ленковецької громади, – яскраве підтвердження цього. Адже вони – як оазис дитячої радості, як маленький острівець дитинства. Якщо у селі є дитсадок, це означає, що дитина має більше можливостей виявити свої здібності й таланти, розвинути вміння та навички, набути знань та досвіду у спілкуванні.

Народна мудрість каже: «Якщо хочете виховати хороших дітей, витрачайте на них удвічі менше грошей та удвічі більше часу». Дійсно, вдумавшись — розуміємо, що в сучасних умовах життя ми, справді, дуже мало часу приділяємо нашим дітям. Саме це усвідомлення й спрямовує роботу педагогічного колективу нашого закладу у русло посиленої співпраці з батьками.

Разом зі звичними лекціями, «круглими столами», бесідами ми вирішили застосувати нетрадиційний підхід до родинного виховання та запропонували мамам і татам  приходити на різні святкові заходи не просто глядачами або учасниками звичних конкурсів, а поряд зі своїми дошкільнятками виступити активними учасниками та головними героями свят.

Відтак свята у нашому дитячому садку проходять у неймовірно зворушливій та теплій атмосфері єднання трьох поколінь, адже бабусі й дідусі – також невід’ємний складовий чинник у вихованні маляти. Тож вони самі приєднуються до усіх заходів, вносячи свою долю мудрості до скарбнички родинного виховання.

Серце тішиться, дивлячись на маленьких діточок, які з таким натхненням, щирістю і дитячою безпосередністю виходять на сцену і не просто показують концертний номер, а насолоджуються тим, що поруч найрідніші люди – мама й тато, які у повсякденному житті постійно заклопотані, завжди кудись поспішають, а сьогодні, відкинувши напругу буднів і сотні невирішених проблем – разом з дітьми вкладають душу у спільні концертні номери, дарують собі та своїй дитині промінчик щастя, який іскриться у кожній дитячій посмішці.

Кожному такі миті дарують щось особливе: комусь – приємні хвилини відпочинку та насолоди, комусь – спогади, а комусь – усвідомлення того, що найбільша цінність у житті – то наші діти.

Вісімнадцятого вересня у нашому дошкільному закладі проходило «Свято осені». Батьки зголосилися допомогти своїй малечі створити композицію «Осінь-чарівниця у саду й городі веселиться». Дивлячись на шедеври батьківської майстерності, ми зробили висновки, що осінь не лише багата на овочі й фрукти, вона ще й дуже щедра на фантазію дітей, творчість матусь та креативність бабусь.

Виставка дарів осені видалась на славу: гарбузова родина грілася на сонечку у чудернацьких капелюхах, модниця-гусінь в горобиновому намисті смакувала запашним виноградом, ласун-зайчик в капустяному кожушку весело посміхався, тримаючи у лапках солодку морквину, і ще багато інших казкових героїв ожили в осінній композиції, створеній руками родин вихованців. Діти, дивлячись на таку дивину, тішились та захоплювалися новими образами їхніх улюблених персонажів з мультиків.

Я особисто, як завідувач ЗДО, ніколи не втомлююся дякувати батькам наших вихованців за розуміння, за підтримку будь-яких наших ініціатив, які спрямовані на зміцнення стосунків між батьками і дітьми.

Ми упевнені, що у душах батьків не зміліє криниця любові та ніжності до своїх дітей, а та казка, яка робить дитинство малюків чарівним, незабутнім, та турбота і ласка, яку вони дарують малятам зараз, повернеться до них повагою та розумінням через багато років, коли діти виростуть.

 

Наш садочок

 

Життя – то райдуга, веселка кольорова,

В якій купається, як в морі, білий світ,

А життя вчителя – то доля виняткова,

Тут кожен день – емоцій зорецвіт.

Емоції бувають дуже різні:

Любов і смуток, радість і печаль,

Але бажання запалити в душах світло

Відгонить десь далеко сум і жаль.

Бажання бачити дитячі оченята,

Бажання їх навчити щось нове…

Ні з чим це відчуття не порівняти,

Коли дітьми в садочку ти живеш.

Живеш проблемами дитячими, їх сміхом,

Коли ти друг їм старший, мама і сестра,

Живеш, забувши про буденне лихо,

Коли тебе долає сум чи страх.

Заходиш в групу вранці – Сонце сяє,

Хай навіть на дворі зима мете,

Коли маля до тебе підбігає:

«Сьогодні знову будем вчити щось нове?

Чи, може, зліпимо казкове місто

Із пластиліну, з тіста чи з піску?

Чи разом заспіваємо ми пісню

Про наш садочок – гарну і дзвінку?».

Малята – наші музи і натхнення,

Спасибі долі за щасливий шанс!

Ми будемо в садок іти натхненно,

Щоб вогник мудрості їм перейшов від нас!

Людмила ПЕТРОВА,

завідувач Старобейзимським ЗДО.

 

Мої перші кроки у дошкіллі

Дитячий садок – це самобутня країна малечі, це той світ, у якому дитина живе у найважливіший період свого розвитку.

У садочку вихователем молодшої групи я працюю лише місяць, але позитивних вражень про професію вихователя маю багато.

Насамперед, хочу сказати, що колектив під керівництвом Галини Романівни Вичавки чудовий. Тут справді працюють добрі, толерантні, творчі й просто гарні люди! Вони привітно і радо мене зустріли, допомогли мені якнайшвидше адаптуватися на робочому місці.

Мені подобається, що особливого значення у садочку надають створенню предметно-ігрового середовища, дають змогу кожній дитині розвиватися, навчатися. Працюючи з дітками, я ніби поринаю у країну дитинства. А вона — безтурботна, весела, сповнена неповторних вражень.

Л.ЗОТОВА,

вихователь Ленковецького ЗДО.

Залиште Ваш коментар
Перевести