ГОЛОВНА СТОРІНКА Цікаво Друг у соцмережах – незнайомець у реальному житті

Друг у соцмережах – незнайомець у реальному житті

8 переглядів

Нині в Україні налічується понад 2 млн. дітей віком від 5 до 18 років, які користуються мережею Інтернет. Можливість підключитися до мережі не тільки через ПК, але й за допомогою мобільних телефонів, неабияк сприяє такій тенденції. Кількість юних інтернет-відвідувачів постійно зростає. При цьому лише мізерна частина з них володіє інформацією про ризики не завжди безпечної глобальної мережі.

Як повідомляють полісмени, злочини сексуального характеру в онлайн-просторі щодо дітей стають все більш поширеними. Батьки та вчителі не завжди розуміють, що відбувається з дитиною, а вона навіть не усвідомлює, що стала заручницею системи, а в окремих випадках — жертвою злочину.

У зв’язку з цим попереднього тижня працівники ювенальної превенції провели робочу нараду із фахівцями служби у справах дітей Шепетівської РДА. На ній обговорили пропозиції щодо забезпечення дозвілля дітей у позашкільний час з метою захисту їх від сексуального насильства.

Осторонь цієї проблеми не залишилися й педагоги загальноосвітніх закладів Шепетівщини. Так, 5 лютого, коли відзначався День безпечного Інтернету, у рамках Всеукраїнської акції «Stop_Sexтинг» у Михайлюцькій ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено онлайн-урок для учнів 8–11 класів «Інтимні селфі в Інтернеті — жарт чи ризик?» та онлайн-конкурс «Безпечний Інтернет» серед учнів 1–11 класів.

А у Шепетівській ЗОШ № 1 для популяризації знань про використання безпечного Інтернету було розроблено буклети, активісти учнівського самоврядування підготували стенд порад. Учні початкової школи подивились мультиплікаційні та навчальні фільми про безпечне користування Інтернетом.

Поліція закликає батьків пам’ятати про ризики у всесвітній мережі для їхніх дітей і нагадує правила безпечної інтернет-поведінки:

— ніколи не викладайте особисту інформацію про себе у соціальні мережі;

— про те, що діти роблять в Інтернеті, маєте знати ви, батьки (до 16 років ви несете за них відповідальність);

— застерігайте дітей, щоб вони ніколи не погоджувалися на сумнівні пропозиції від інших користувачів Інтернету. Друг у соціальних мережах — це незнайомець у реальному житті.

Залиште Ваш коментар
Перевести