Нагородження лауреатів премії імені Миколи Дарманського у галузі освіти та науки відбулося 19 грудня, під час відкриття традиційної щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції «XVII педагогічні читання пам’яті Миколи Дарманського».
Премію Дарманського присуджують працівникам галузі освіти та науки за їхній вагомий внесок у розвиток освіти та науки як на Хмельниччині, так і в усьому освітньому та науковому просторах України.
За словами голови обласної військової адміністрації Сергія Гамалія, за 14 років її існування премією було відзначено 109 освітян та науковців, а це свідчить про те, що на Хмельниччині справді високий рівень знань.
«Хочу висловити величезну подяку педагогам області за те, що незважаючи на усі труднощі, з якими доводиться стикатись упродовж останніх кількох років, їм вдається організувати повноцінний, якісний навчальний процес. Долаючи такі перешкоди як епідемію коронавірусу, карантин, а зараз і війну, наші освітяни виконують свій обов’язок, і результати цієї роботи яскраво демонструють успіхи наших дітей. Вірю, що саме нинішнє покоління буде прославляти Україну на міжнародній арені після нашої перемоги», — наголосив очільник області.
Цьогоріч нагороди отримали 9 осіб: науковці, педагоги шкіл та позашкілля.
Серед лауреатів премії — дві освітянки із Шепетівщини. Зокрема, директорка Славутського НВК «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів – ліцей «Успіх» Інна Зайонц відзначена у номінації «Кращий керівник закладу освіти». А Жанна Балагур — керівниця гуртка Шепетівського міського Центру дитячої та юнацької творчості — стала кращою педагогічною працівницею позашкільного закладу освіти.