ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ «Едкемпити» – це круто!

«Едкемпити» – це круто!

54 переглядів

Що таке EdCamp? Не кожен читач упевнено відповість на це запитання. А, між іншим, так називається одна з найбільших освітянських громадських організацій в Україні. Її ще називають спільнотою відповідального учительства.
За шість років існування ГО «EdCampUkraine» реалізувала та продовжує запроваджувати низку проєктів і суспільних ініціатив, спрямованих на професійний розвиток освітян і вирішення проблем, пов’язаних з їхньою діяльністю.
Десятого жовтня відбулась регіональна афілійована (не)конференція EdCamp Shepetivka на базі Шепетівського навчально-виховного комплексу № 3. На вимогу сьогодення подія відбулася в онлайн форматі, яку готували 22 члени команди з числа педагогів закладу. Згідно зі статистикою, захід відвідав 281 учасник та учасники з 7 областей України, а ще — з Росії та Ізраїлю.

А все почалося з того, що 7-9 липня 2019 року дві вчительки закладу, а саме Алла Ніколайчук та Віта Семенюк, побували у Харкові на П’ятій національній (не)конференції для шкільних педагогів. Захід був надихаючий, організаційно мегапотужний і особливий завдяки шести принципам EdCamp (безкоштовність, незалежність, вільна ініціатива, програма визначається у день проведення, кожний і кожна можуть стати спікерами, закон «про дві ноги» – учасниці й учасники самі визначають, які сесії відвідати).
Вражень було багато. Тому стали міркувати, як має спрацювати «ефект довгого хвоста», щоб більше освітян нашого міста дізналися про цей рух.
Виявляється, можна едкемпити, тобто про­во­дити регіональні (не)конференції. Але спочатку потрібно було зібрати команду, пройти дистанційний курс на платформі ВУМ-Online, а вже потім подати заявку на конкурс та дочекатися результатів.
Захід мав відбутися офлайн 26 березня 2020 року у НВК № 3. Але пандемія та карантин внесли свої корективи. Саме завдяки підтримці директорки закладу Лілії Бабак та спонсора Аліма Штена 10 жовтня у дружному партнерському колі активної освітянської спільноти, оскільки саме партнерство було темою зустрічі, ділилися своїми напрацюваннями наші спікери: кандидатки педагогічних наук Оксана Онопрієнко та Оксана Зінько, керівниця відділу видавництва «Шкільний світ» судова експертка Анна Козлова, психологині Валентина Бас, Олена Колісецька, Леся Дацюк, тренерка платформи інноваційної освіти «EdLab» Юлія Матвієнко та тренер ТОВ «ЕдпроДистрибюшн» Дмитро Галько, амбасадорка міжнародної освітньої програми «eTwinningplus» Юлія Троян, директор Центру вивчення генеалогії «Пращур» Віктор Долецький, вчителька початкових класів, яка четвертий рік пілотує проєкт НУШ, Лілія Талан.
Спортивного драйву додали тренерки Марина Зваричук, Любов Гуменюк та Людмила Рожок. А таємничею гостею виявилась Віра Кобзар — українська акторка театру та кіно, випускниця НВК № 3, спілкування з якою було щирим та невимушеним.
Захід тривав з 9 год. 30 хв. до 18-ї години. Це був дійсно надзвичайно насичений методичний день для освітян, студентів та батьків учнів. А музична композиція від шепетівського скрипаля Вадима Свінціцького на закритті заходу розчулила багатьох.
Багато щирих відгуків отримала команда за організацію міні-EdCamp`у. Зокрема, такі: «Треба рухатися вперед. Люди, яких мені вдалося почути, надихають. Це чудово!», «Партнерство у школі — невід’ємна ланка в організації освітнього процесу. Тільки через досвід, взаємодію з батьками ми здатні створити атмосферу для розкриття потенціалу здобувачів освіти, їх можливостей реалізації себе, як активних громадян», «Хай чудові події, такі, як міні-EdCamp, відбуваються у нашому місті частіше!».
Так, нам вдалося зібрати активних освітян та багатьох не байдужих до освіти людей, вдалося захопити сесіями, викликати на дискусію. А головне — у багатьох залишився «приємний післясмак» від події. І все це — завдяки злагодженій роботі команди Шепетівського НВК № 3.

Алла НІКОЛАЙЧУК,
вчителька початкових
класів НВК № 3.

Залиште Ваш коментар
Перевести