ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Фарби душі Саші Дубініної

Фарби душі Саші Дубініної

12 переглядів

Юна шепетівчанка виконала ілюстрації до книги

відомої подільської поетеси Людмили Савчук

Десятикласниця НВК № 3 Саша Дубініна на прохання поетеси Людмили Савчук виконала ілюстрації до книги її віршів для дошкільнят. Авторка збірки познайомилася із Сашею на одній із виставок у м. Хмельницькому. Знану поетесу вразили глибокі, серйозні роботи 15-річної художниці. Спілкуючись із Сашею, Людмила Миколаївна розповіла, що готує до друку збірку віршів для дошкільнят. Тож замовила у неї оформлення книжки.

Дівчинка підійшла до цієї роботи з усією відповідальністю. Власне, Саша завжди така – сумлінна, відповідальна, цілеспрямована і наполеглива. Крім живопису, Саша захоплюється  боксом,  тренується у  Максима  Алтуняна.  Для книги вона намалювала близько 20 робіт олівцем, на комп’ютері зробила ще 10 малюнків і більше 20 – на графічному планшеті. Авторка вибрала 16 ілюстрацій для збірки. Варто зауважити, що для дівчинки така робота – гарний досвід, тому вона виконувала малюнки без оплати.

Мама Саші, Олена Вікторівна, яка присвятила усю себе вихованню дітей, розповіла, що вперше помітила хист доньки до малювання ще у молодших класах. Маленька Саша ніби завмирала, споглядаючи краєвиди, пейзажі. Вона по-своєму бачила зовсім буденні для нас речі – небо, Сонце, воду, дерева.

Тому мама привела дев’ятирічну Сашу до художнього класу дитячої музичної школи, до відомого художника Володимира Васильовича Монтача. І майстер зумів побачити у дитині великий потенціал, задатки таланту помножені на сумлінну працю. Володимир Васильович не помилився у Саші – дівчинка стала однією з найкращих і найвідповідальніших його учениць.

Роботи Саші оцінені й поза межами нашого міста. Завдяки підтримці учителя Володимира Васильовича, Саша уже кілька років виставляє роботи. І кожна з них, без перебільшення, отримує визнання високопрофесійних митців.

Зокрема, на V Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Перлина Поділля» Саша отримала гран-прі, на Міжнародному фестивалі у м. Несебр (Болгарія) серед 15 тисяч учасників із 9 країн шепетівчанка отримала грамоту за оригінальне виконання. Серед нагород Олександри – гран-прі Міжнародного дитячого фестивалю-конкурсу «Сюїта зимових святок», перше місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Сяйво сердець», на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Феєрія талантів» та багатьох інших конкурсів. Її остання нагорода – гран-прі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Весняні барви–2018».

Загалом, грамот і дипломів у колекції Саші уже чимало, тому їх можна перелічувати дуже довго, проте варто зазначити, що у арсеналі юної художниці лише перші місця і гран-прі. Кожна нагорода – це не просто визнання таланту Саші Дубініної. До кожного конкурсу чи виставки дівчинка малює нову картину, втілюючи у ній свій задум, погляд у великий світ мистецтва. Зазвичай на конкурсі виставляються три картини – три різних роботи, а для написання кожної потрібно не менше 2-3 місяців.

Важливо, що батьки Саші, Дмитро Віталійович і Олена Вікторівна, усіляко підтримують захоплення доньки живописом. Адже хороші фарби, полотно вартують, звісно, недешево. Але крім насолоди, картини приносять ще й прибуток. Чимало Сашиних картин після виставок придбали поціновувачі мистецтва.

Хоча не це є головною метою юної художниці. Вона мріє стати дизайнером-монументалістом, тобто працювати у сфері живопису, пов’язаного з архітектурою.

Саша мріє створювати вітражі, композиції з мозаїки. Тому нині, уже закінчивши художню школу на «відмінно», вона відвідує студію ГО «Шепетівська спілка митців», яку створив Володимир Монтач.

Митці спілки, зокрема і Саша, працюють і на благо громади нашого міста. Зокрема, розмальовували стіну у реабілітаційному центрі, працювали над оформленням дитячого майданчика для дітей, оформляли стіни у дитячій спортивній школі, у будинку культури тощо. Це доволі копітка робота. Але це ще й неоціненний досвід для юної художниці, яка упевнено робить перші кроки у великий світ мистецтва, графіки, живопису.

Адже найголовніші нагороди і визнання у Саші Дубініної ще попереду. Усе тільки починається…

Залиште Ваш коментар
Перевести