ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Фермерська нива Валентини Поліщук

Фермерська нива Валентини Поліщук

39 переглядів

   Люди, які працюють на землі, вимірюють час  посівами, збором врожаю. Й по-справжньому щасливими вони  почувають себе лише тоді, коли поле віддячує за щоденні труди сторицею. А для цього потрібно мати, в першу чергу, справжній талант, любов до рідної землі, до справи, якій присвятили своє життя.

   Мабуть, саме такі якості найкраще характеризують Валентину Марківну Поліщук, директора ФГ «Агроінвестпроект-2005» — господарства, яке по праву можна назвати героєм  нашого часу.

   Завдяки мудрому й вмілому господарюванню «Агроінвестпроект» уже не один рік поспіль посідає  передові позиції із виробничих здобутків серед господарств  Шепетівщини. До того ж щоразу демонструючи все більшу родючість фермерської ниви.

    Не винятком став і цей рік. Адже у хліборобстві  господарство досягнуло, без перебільшення,  «олімпійських» показників.

   Зокрема, зернові вродили у середньому по 97,6 центнера з гектара, соя і горох – 35 центнерів, озимий ріпак – 40 центнерів, кукурудза на зерно – 100 центнерів на круг. І загалом, здається, не було жодної сільгоспкультури, яка б не  виправдала старання великошкарівських хліборобів.

   А особливо  винагородила озима пшениця – її лан заврожаївся  до 110 центнерів добірного збіжжя з гектара. Саме так  порадував фермерів сорт елітної «Мерлени».

   Звісно, такий успіх аграріїв не є  випадковістю і не  приховує у собі якихось особливих секретів.

   — Прагнемо дотримуватись технологій у виробництві, дати землі все, що треба, сіємо найкращим насінням. Уже не один рік  нашими надійними партнерами є такі провідні компанії як «Суффле Агро Україна», «Кернел-Трейд», «АТК». Саме вони є нашими  постачальниками високоякісного насіння, ефективних засобів захисту рослин, надають нам необхідну консультативну допомогу у дотриманні технологій по кожній сільгоспкультурі. Наприклад, у вирощуванні соняшнику ми  успішно співпрацюємо з фірмою «Di end I Evolution», — розповідає Валетина Марківна Поліщук.

   І, звісно ж, до цього треба додати добросовісну роботу всього колективу  фермерського господарства з вірою у свої сили та землю.

   Чи ж не завдяки такому унікальному патріотизму великошкарівських аграріїв у фермерському господарстві також плекаються й розвиваються галузі тваринництва, зокрема  утримується продуктивне дійсне  поголів’я корів, свинарство, навіть вівчарство, яке  сьогодні уже мовби занесене до «червоної книги» аграрної галузі. А ще його пекарі печуть чудовий славний на всю округу запашний хліб.

  Та й взагалі «Агроінвестпроект -2005» справляє враження господарства, яке динамічно нарощує свій  потенціал.

   Так, лише за останні кілька років його технопарк  поповнився потужним комбайном «Нью-Холланд», трьома тракторами: «Нью-Холландом» та двома «Бєлорусами», зерновозом «Вольво», ґрунтообробними «Компакторами» та іншими агрегатами. Ввели у дію й  сушарку зерна, та й зараз продовжують будувати господарські споруди.

   Звісно, за всім цим – нелегка праця, яку, як на аграрне сьогодення, інакше як самовідданою, а то й героїчною,  гідною найвищих державних нагород, і не назвеш.

    У Великій Шкарівці, мабуть, як ніде інде, знають ціну  подвижництва, завдяки якому їх фермерське господарство постало на землі.

   Про своїх земляків Валентина Марківна говорить з великою пошаною, як про відданих землі хліборобів. Й що успіх господарства був би неможливий, якби люди його не  підтримували б.  Адже один керівник у полі не воїн. А ще з часу заснування «Агроінвестпроекту» найпершим натхненником у справах і помічником є її чоловік Анатолій Феофанович Панчук. Він є не лише   заступником у агробізнесі, а й кваліфікованим  юристом та здібним менеджером, який бачить перспективу, як кажуть, фермерського хліба.

    І ще один важливий фактор життя-буття великошкарівських аграріїв – соціальний. У цьому сенсі  Валентину Марківну Поліщук  вважають справжньою берегинею місцевих сіл. І за цим стоять добрі справи, насамперед щодо підтримки  місцевої громади, сільських людей, соціальної сфери. Мабуть, немає важливого починання у селах місцевої округи, які б не обходись без підтримки її фермерського господарства.

   Про значний внесок у соціально-економічний розвиток краю свідчать й чисельні відзнаки у кабінеті директора. Сама Валентина Марківна була депутатом районної ради двох скликань. А нині вона – активний  представник від сіл великошкарівської округи у самоврядному органі Грицівської ОТГ.

   І за цим тверде переконання: необхідно  покращувати життя людей, які живуть у селах. Адже це й  пайовики, для яких важлива довіра до тих, хто обробляє їх землю. Тож фермери не стоять осторонь нагальних потреб громади, підтримують школу, створюють робочі місця. Тож і вдячність людей не випадкова, це якраз той випадок, коли добре слово про людину йде попереду неї.

   «…Валентину Марківну, люди  поважають,  бо вона не байдужа до людей. Завжди переймається ближніми,  при потребі допоможе кожному і словом і матеріально. І сама вона з чоловіком, як  ті два жайворонки у полі: зранку до пізнього вечора. Таким людям хочеться дякувати за щирість і доброту…» — це рядки з листа односельців  Сергія та Галини  Чабанюків.  І таких  відгуків, які надійшли до редакції, чимало. Бо ж не хлібом єдиним, відомо давно.

   — На жаль, сьогодні український фермер, селянин, сам на сам. Ніби  посеред стихії бореться з проблемами, викликами часу, не отримуючи ні від кого хоч найменшої підтримки, — відверта  у розмові Валентина Марківна. — І це коли саме завдяки сільським трудівникам у кожній українській оселі є і хліб, і до хліба. Коли аграрна галузь нині є тією основою, на якій тримається і буде триматися благополуччя народу, економічна сила нашої держави.

   Тож хочу висловити щиру вдячність за нелегку працю й життєвий хліборобський подвиг нашим механізаторам, водіям, працівникам ферми, зернотоку, і загалом усім нашим трудівникам на землі.

   Адже їх жертовність і почуття громадського обов’язку заслуговують найвищої поваги.

   Хочеться побажати усім оптимізму, віри у зміни на краще, щоб здійснились задуми і сподівання на радість ближнім, на благо розвитку нашої рідної України та піднесенням добробуту всього українського народу. Нехай щедрою буде селянська життєва нива, а труд на землі щоб завжди мав належну дяку від людей і суспільства.

 На знімках:

директор ФГ «Агроінвестпроект-2005» В.М.Поліщук.

(зліва направо) механізатор-комбайнер Г.І.Ейсмонт, заступник директора А.Ф.Панчук, механізатор-комбайнер М.В.Прокопчук.

(зліва направо) бухгалтери Т.М.Онищук, С.В.Конопліцька, Н.В.Зубченко.

на зернотоку: ветеран праці М.В.Ковтун (ліворуч), оператор зерноочисних і переробних машин С.В.Рибрина. 

Залиште Ваш коментар
Перевести