ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Філософія здобутків школи-гімназії

Філософія здобутків школи-гімназії

27 переглядів

Шепетівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія» — один з небагатьох навчальних закладів України, який, пройшовши довгий шлях трансформації та переміщень у часі, нині успішно продовжує свою діяльність у реформованому освітньому просторі. І упродовж усіх років свого існування заклад формує життєздатну, творчу особистість, яка проявляє себе у різних видах діяльності та досягає успіхів на шляху особистісного становлення.
Допомагає у цьому і профільність навчання. Особливих успіхів досяг природничий профіль нашої школи, який має свої традиції та яскраві сторінки шкільного життя.

У 2006 році за ініціативи директора школи Надії Василівни Качоровської, поруч з технологічним та філологічним, був створений і природничий профіль. За роки свого існування можливість проявити себе у галузі медицини, ветеринарії, лісознавства, хімії, технології харчування, у ландшафтному дизайні, біологічних та хімічних напрямках природничих наук мали можливість 10 випусків. А це майже дві сотні учнів.
Сто двадцять три випускники знайшли себе саме за напрямками самовизначення, які дав профіль. Сьогодні це успішні творці нової України, відомі лікарі, військові, науковці, студенти.
Так, один із перших випускників профілю, переможець ІV етапу олімпіади з біології (2006–2007 р.н.) Дмитро Вінницький став відомим військовим хірургом, учасником АТО, який врятував життя не одному захиснику України. Наші випускники Валерій Натолочний, Марія Біла, Андрій Дзінзірук, Андрій Нижній — лікарі, які виконують найважливішу місію — рятують життя людей.
У своїх відгуках про навчання у школі вони, зокрема, зауважували, що саме природничий профіль навчив їх філософії успіху — не тільки брати участь, а й перемагати; не планувати, а здійснювати; не створювати проблеми, а вирішувати їх; не вчитися, а навчатися; не йти, а досягати; не бездумно копіювати, а творити. Це і дає можливість зберігати власну індивідуальність за будь-яких обставин у житті.
Сформувати таких учнів під силу лише творчим вчителям, педагогам за покликанням, неординарним особистостям, які й самі вміють вчитися упродовж усього свого життя, і привчають до цього своїх вихованців. Саме такі вчителі працюють на природничому профілі. Це Заслужений вчитель України, лауреат премії Верховної Ради України Надія Петрівна Гудкова, вчитель-методист, відмінник освіти України Аліна Едуардівна Корнієнко – вчителі з великим добрим серцем. Це не просто педагоги, а цілеспрямовані особистості, які знають, чого прагнуть досягти у житті їхні вихованці, вони – рушійна сила освіти міста, області, держави.
Профіль пишається своїми здобутками. Так, за роки свого існування було здобуто 71 перемогу на першому етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, 36 перемог на другому етапі, 6 перемог — на державному, 88 перемог — на обласному рівні у предметних олімпіадах з біології, екології, хімії, географії, маємо 40 переможців державного рівня.
А Владислав Євтушок став переможцем міжнародного етапу олімпіади з біології, здобувши бронзову медаль. Сьогодні він — студент 3-го курсу Полтавської стоматологічної академії. Троє учнів гімназії стали президентськими стипендіатами.
За результатами ЗНО близько 80 відсотків випускників отримують результати високого рівня, 20 відсотків — достатнього. І це не витрачаючи батьківські кошти на репетиторство, а лише за умови відповідального ставлення до навчання, при поглибленому вивченні профільних предметів.
Профіль надає можливість учням відвідувати віртуальні лабораторії кращих вишів України, бо оснащений необхідною мультимедійною та цифровою технікою. Матеріально-технічна база кабінетів біології та хімії поповнилася сучасним обладнанням, реактивами, мікроскопами, що дозволяє учням не тільки виконувати усі передбачені програмою практичні та лабораторні, а й здійснювати власні дослідження, необхідні для написання курсових та наукових робіт.
Природничий профіль — це не тільки навчання, а й можливість проявити свої мистецькі, спортивні нахили під час проведення «Днів профілю», турнірів, конкурсів, дискотек, цікавий відпочинок туристичними стежками, перебування у гурті однодумців.
За словами випускника 2019 року Андрія Гурського, профіль цінний не тільки рівнем знань, які здобули, а й спілкуванням. Він дає справжніх друзів і супроводжується цікавим та активним дозвіллям.
Усіх, хто хоче отримувати не просто якісну освіту, а сповна реалізувати свій творчий ресурс, втілити у життя все, до чого прагне його розум, ми запрошуємо на навчання до природничого профілю нашої школи. Тут ви не лише визначитеся з майбутньою професією, а й зможете стати незалежними, вірити у свої сили, ставити високі цілі й досягати їх.
Ми готуємо учнів, спрямованих на успіх! Запрошуємо усіх до нашої великої дружньої природничої родини!
Олена ГЕРАСИМЕНКО,
заступник директора з навчально-
виховної роботи школи-гімназії.

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести