ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Формула успіху соціального партнерства від «Епіцентр Агро»

Формула успіху соціального партнерства від «Епіцентр Агро»

55 переглядів

З чуттям єдиної родини, взає­морозумінням та довірою — таким був лейтмотив зустрічі на високому представницькому рівні, яка відбулася минулої середи, 10 червня, в офісі Північного (Шепетівського) кластеру компанії «Епіцентр Агро» між представниками флагмана агровиробницт­ва регіону та місцевого самоврядування.
Захід відбувся у новому якісному вимірі — у формі діалогу щодо соціального партнерства: яким воно буде, як будуть працювати разом, як будуть жити і спільно реалізовувати справи на благо громад та пайовиків. Власне, між тими, хто покликаний дбати про добробут своїх мешканців, і виробниками, які не лише ефективно використовують земельні наділи селян, а й турбуються про перспективи розвитку населених пунктів, що розташовані на теренах сільгоспугідь компанії. Це і стало предметом плідної розмови.

Розпочинаючи засідання «круглого столу» й вітаючи на правах господарів гостей — очільників громад Шепетівщини, Красилівщини та Полонщини — керівник Північного кластеру «Епіцентр Агро» Сергій Філюк ознайомив присутніх із змінами в структурах регіонального агробізнесу. Зокрема, зауважив, що на теренах краю від початку весни потужно заявила про себе компанія «Епіцентр Агро», тож тепер йдеться про нові обрії співпраці, які мають початися з добрих справ.
— Причиною нашого зібрання є те, що у нас єдині спільні пріоритети — пайовики. Це люди, які проживають у селах громади, з очільниками яких ми разом маємо дбати про їхній добробут.
На сьогодні лише на Шепетівщині мешкає 10 тисяч наших пайовиків. Загальна сума вип­лат за паї складає 95 мільйонів гривень. Тобто сума досить суттєва, і це є прибуток, який мають отримати наші селяни. А також понад 20 мільйонів гривень на рік йде громадам як ПДФО (податок на доходи фізичних осіб).
Тож ми зібралися, щоб зробити важливу, взає­мовигідну справу — укласти спільні угоди про соціальне партнерство, щоб підтримати людей, їхній життєвий дух у нелегких умовах сьогодення, показати, що ми — одне ціле. Адже це, за фактичної відсутності підтримки держави, важливо для всіх.
Тож треба гуртуватися і виробити разом угоди, сприйнятливі для усіх мешканців Шепетівщини, Красилівщини, Полонщини. Я думаю, що для того є всі умови: підтримка громад, наші гарантії відповідальності. Від таких зустрічей має бути відчутна користь насамперед для людей.
Керівник Центрального (Антонінського) кластеру Олександр Розізнаний наголосив на якісних змінах, які відбулися на підпорядкованих йому агротеренах компанії. Завдяки їм смт. Антоніни стали своєрідною штаб-квартирою зрушень на краще у виробництві, а насамперед — діалогу з громадами.
Щоправда, з початком весни повноцінне його русло було обмежене коронавірусною пандемією. Однак ніщо не має стати на перешкоді, аби створити комфортні умови головним нашим партнерам — пайовикам, визначитися з головними критеріями у співпраці задля вирішення нагальних проблем громад, які, без перебільшення, повинні стати стратегічними партнерами компанії.
А вона, у свою чергу, пропонує об’ємний і вигідний пакет соціальних умов, відкритість і постійну готовність до діалогу, надходження до бюджету, надійне плече підтримки.
На спільності інтересів самоврядування і агробізнесу наголосила спікер зустрічі Світлана Павлишина. Вона передала вітання від засновників компанії Олександра і Галини Герегів, які, як ніхто, на особистому досвіді знають, що таке місцеве самоврядування, адже це частина і їхнього життя. Вони ніколи не відривались від рідної землі, а завжди були частиною своєї Батьківщини. На благо співвіт­чизників орієнтована й діяльність компанії.
Нині «Епіцентр Агро» консолідує виробничі активи аграрного напрямку групи «Епіцентр К» ­­та розвивається за моделлю холдингового типу. Під управлінням досвідченої команди знаходиться понад 160 тисяч гектарів високоякісних земель з усією інфраструктурою для рослинництва.
Мета компанії — побудувати ефективний агробізнес повного циклу. За цим критерієм вона нині реалізує галузеві інвестиційні проєкти, працює над підвищенням операційної ефективності, консолідує усі напрямки в одну фінансово-економічну модель з, так би мовити, національним обличчям.
Здається, не так багато часу «Епіцентр Агро» працює — з 2015 року, але поступ вражаючий. Про масштаби діяльності компанії говорять хоча б дані за 2019 рік: 6 млрд. грн. інвестовано в аграрні активи, 400 млн. грн. податків сплачено до бюджету, 800 млн. грн. сплачено орендної плати пайовикам. Діяльність її підприємств охоплює 188 сіл, на відновлення їхньої інфраструктури та соціальне утримання пайовиків витрачено 60 млн. грн.
Як зазначалось, місія компанії — створити в Україні ефективний, сучасний та соціально-відповідальний аграрний бізнес повного циклу — від виробництва до переробки та надання продукції кінцевому споживачеві. Тож її ціннос­тями є ефективність, відповідальність, професійність, згуртованість, компетентність.
Також «Епіцентр Агро» — це і втілення багатьох важливих для громад проєктів із створення нових робочих місць, з переробки сільськогосподарської продукції на місцях.
Але, як кажуть, не хлібом єдиним… У храмові, державні, місцеві свята компанія має за честь долучатися й підтримувати їхнє проведення. А особливо — розвивальні проєкти, зокрема молодіжні, що є, як мовиться, пріоритетом з пріоритетів. Адже, як відомо, Олександр Герега завжди виступає за розвиток і підтримку спорту. Тож футбольні, волейбольні команди сіл мають у його особі надійного партнера. Чекаємо запрошення до участі у таких проєктах, наголосила Світлана Андріївна.
Правило агрохолдингу: немає нічого неможливого, ефективність, розвиток, підвищення якості роботи у кожному процесі, багатогалузевий профіль, надсучасні технології.
Оглядаючи терени його діяльності, впадає у вічі будівництво новітніх потужних елеваторів, розвиток тваринництва, бо ферми не лише не зачиняються, а у них спрямовані великі капіталовкладення.
Та й за ті кілька місяців, відколи компанія діє на Шепетівщині та Красилівщині, і вона уже заявила про себе. Зокрема, у ситуації з коронавірусом, коли були надані благодійні допомоги центральній районній та грицівській лікарням. Її представники побували у багатьох селах краю, бо пряме спілкування дуже важливе для вивчення потреб громад, селян.
— Якщо громада хоче працювати задля пок­ращення свого добробуту, то «Епіцентр Агро» з нею, готове підставити своє плече, рухатися вперед. Для того ми маємо визначити правила гри. Головне зараз — не втратити дорогоцінний час і можливості, навіть попри те, що коронавірус став на перешкоді. Адже на дворі — червень, кожен господар громади уже зміг визначатись, які роботи необхідно зробити. Тож як тільки оголосили про послаблення карантину, ми зібрались, аби одразу почати працювати над важливими для громад справами.
До слова, «Епіцентр Агро» є прикладом соціально відповідального бізнесу в Україні. Підприємства компанії пропонують пайовикам партнерство на принципах справедливості, чесності та відкритості.
— Ми регулярно сплачуємо податки до державного та місцевих бюджетів, сприяємо вирішенню найбільш важливих соціальних проблем у підопічних селах та ефективно спів­працюємо із громадами та органами місцевого самоврядування.
Важливе місце посідають проєкти, спрямовані на забезпечення ефективного існування сільських об’єктів соціальної сфери, підвищення благоустрою та інфраструктури сільських територій. Частиною нашої відповідальності є турбота про дітей та допомога людям літнього віку, — наголосила Світлана Андріївна.
Тож про інструментарій розвитку у рамках угод про соціальне партнерство розповів Олександр Соловей. Він висвітлив діяльність «Епіцентр Агро» щодо цього на теренах ведення агровиробництва, які охоплюють Київщину, Черкащину, Вінниччину, Хмельниччину, Тернопільщину. І підхід до пайовиків усіх сільських громад однаковий. Усі рівні без винятку, розрахунок з пайовиками — як грішми, так і продукцією, щоб їм було комфортно.
— «Епіцентр Агро» спів­працює з пайовиками на принципах справедливості, чесності та відкритості. Ми пропонуємо їм найкращі умови для партнерства. Діяльність компанії створює конкурентне оточення на ринку сільськогосподарських земель, а умови роботи з пайовиками постійно поліпшуються.
Для нас надважливими є прозорі умови співпраці: мають бути укладені та зареєстровані договори оренди, оформлена офіційна орендна плата. Саме така політика запроваджується та підтримується на наших кластерах. У середньому рівень орендної плати в областях становить 10-12 відсотків від нормативно-грошової оцінки землі. Виплати дещо коливаються залежно від оцінки землі та якості ґрунту, — каже Олександр Григорович.
У кожному населеному пункті є представник компанії. Це менеджери села, які допомагають вирішувати питання, що виникають у пайовиків, спілкуються з селянами та виявляють пот­реби місцевих громад.
Компанія використовує різні соціальні інст­рументи взаємодії з селянами. Це своєчасна виплата орендної плати; соціальний пакет та додаткове грошове забезпечення пайовиків; створення нових робочих місць; підтримка ко­оперативного руху; участь в соціальних проектах громад, їхнє фінансування та співфінансування; постійний діалог із селянами — щорічні зустрічі у кожному населеному пункті; створення комфортних умов праці для співробітників підприємств компанії; адресна фінансова допомога одиноким пристарілим пайовикам тощо.
— Громади сіл, районів, об’єднані територіальні громади отримують значні ресурси від нашої ефективної співпраці у вигляді своєчасної сплати податків. Соціальну відповідальність компанія також вбачає у підтримці та розвитку інфраструктури сіл, у яких є присутньою, у реалізації проєктів, які забезпечують гідне існування об’єктів соціальної сфери.
Також власники компанії ухвалили рішення — виплачувати громадам по 200 грн. соціальної допомоги на 1 гектар ріллі. Це буде вагомою підтримкою для громад у реалізації важливих проєктів, які покращать добробут пайовиків. Як от: ремонт школи, ФАПу, дороги чи водогону тощо. Головне, щоб було розуміння того, що робиться спільна справа на загальне добро.
Прорахували учасники діалогу і саму «матрицю» угоди про соціальне партнерство, про що поінформував керівник земельної служби Шепетівського кластеру Олексій Демків.
Керівники громад під час спілкування поділилися наболілим досвідом співжиття з попередніми горе-господарниками. Порушили й актуальні нині для них питання захисту інтересів пайовиків, громад, збереження сільської інфраструктури, створення робочих місць, реалізації важливих для сельчан проєктів.
А кілька голів громад з ними визначилися уже на цьому заході. Відрадно, що їхні прагнення знайшли відгук і з боку партнерів «Епіцентр Агро». Тож учасники заходу зупинились на реа­лізації заходів із соціального партнерства, зок­рема покрокового його механізму.
Відтак фінальним акордом цього важливого для усіх учасників зібрання стало підписання соціальних угод. Від самоврядних органів громад Шепетівщини з компанією «Епіцентр Агро», яку в цій церемонії представив керівник Північного кластеру Сергій Філюк, своїми підписами й печатками віхові документи скріпили керівники Судилківської ОТГ — Тетяна Котик, Ленковецької ОТГ — Юрій Криворчук, Плесенської ОТГ — Павло Алілуйко, Корчицької сільської ради — Людмила Грицишина, Грицівської ОТГ – Інна Слаба.
Аналогічні угоди уклали й керівники ОТГ та сільрад Красилівщини й Полонщини.
Хочеться сподіватися, що уже найближчим часом пайовики у Шепетівському та інших районах Хмельницької області зможуть оцінити високі стандарти співпраці, що запроваджені «Епіцентр Агро». Адже зараз з’ясовуються першочергові потреби сільських громад та розглядається питання про виділення додаткових коштів на розвиток соціальної інфраструктури й покращення добробуту в їхніх селах.
Володимир НИТКА.
На знімках: під час діалогу з представниками громад та підписання угод про соціальне партнерство.

Залиште Ваш коментар
Перевести