ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Форум лісівничих перспектив

Форум лісівничих перспектив

17 переглядів

Міжнародна виставка машин та обладнання для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості «Lisderevmash–2020», яка днями відбулася у Києві, уже традиційно стала головною подією лісової галузі України. Проте цього року пандемія COVID-19 внесла свої корективи і виставка вперше пройшла у форматі Всеукраїнського лісопромислового форуму.
Наш край на цьому заході презентувала представницька делегація керівників лісогосподарських підприємств на чолі з начальником Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петром Пешком. У її складі участь у роботі Всеукраїнського лісопромислового форуму взяв і директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк.

— Під час форуму його учасники не побачили звичних для виставок «Lisderevmash» експозицій компаній з обладнанням, матеріалами та інструментом. Головним, так би мовити, героєм її порядку денного стала інформація. А ще — ділова програма, насичена, як ніколи раніше, — говорить Володимир Михайлович. — У форумі з конференціями й «круглими столами» взяли участь очільники Державного агентства лісових ресурсів України, вчені, лісівники, громадські діячі. Словом, ті, хто має безпосередню причетність до лісової галузі, уболіває за її майбутнє.
За словами Володимира Сасюка, у дні проведення форуму, а він працював 29 та 30 вересня, була можливість взяти участь у засіданні Всеукраїнської Ради Товариства лісівників України, конференції на тему «Меб­леві кластери в Україні: від заснування до отримання прибутку», а також у «круглому столі» «Лісовий сектор України: пріоритети та інструменти подолання кризи».
Особливе зацікавлення в учасників зіб­рання викликало питання стосовно стратегії розвитку лісового господарства України, з якого виступив голова Держлісагентства України Василь Кузьович. Важливим було й обговорення законопроєкту «Про ринок деревини», аспекти якого висвітлив народний депутат України Олександр Матусевич.
Йшлося на форумі і про такі життєво важливі для лісівників питання, як стратегія ціноутворення та оподаткування, електронні аукціони, сертифікацію лісів та дерево­обробних підприємств. Відбулось і засідання Ради роботодавців лісового та дерево­обробного сектора України.
До речі, члени делегації лісівників від Хмельниччини взяли активну участь у представленні свого інтернет-магазину, який пропонує широкий асортимент продукції побічної переробки деревини, дарів природи тощо.
— Власне, на цьому форумі було підбито підсумки роботи галузевих об’єднань лісового сектора упродовж кількох десятків років та обговорено стратегію розвитку галузі, — говорить директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Сасюк. — Важливим є налагодження взаємного партнерства між деревообробниками та лісівниками. Переконаний, що саме така співпраця має стати ключем у розвитку галузей. Адже без якісної сировини не буде й глибокої переробки, нових робочих місць і розвитку вітчизняної деревообробки, меблевого виробництва та лісового господарства загалом.
Представники влади, лісівники й деревообробники мають бути об’єднані єдиним прагненням — працювати задля забезпечення сталого розвитку лісового господарства, інвестицій у галузі, створення нових робочих місць. Це є запорукою розвитку економіки, сплати податків у бюджети територіальних громад, збереження наших лісів для майбутніх поколінь.
Володимир НИТКА.

 

Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести