Доволі символічним є те, що професійне свято газівників припадає на чи не найвідповідальніший етап і їхньої виробничої діяльності, і життя споживачів природного газу – підготовку до опалювального сезону. Відтак, воно для колективу на чолі з головою правління ПрАТ «Шепетівкагаз» В.В.Турінським є ніби тестом на готовність забезпечити якісну й злагоджену роботу газотранспортної системи краю, безпеку користувачів газу. І вона у колективі ПрАТ «Шепетівкагаз» є таки високою, незважаючи на непрості реалії газового сьогодення.

До слова, цей рік для Товариства проходить під знаком, так би мовити, подвійної ювілейності – 60-річчя початку розвитку газового господарства на Шепетівщині, відколи з’явився перший газобалонний цех, та 55-річчя від часу створення експлуатаційної контори скрапленого газу. Тож професійне амплуа аж ніяк не дозволяє спасувати перед труднощами, якими доля газівників нині не обділила.

— Цей рік для нашої газової служби був чи не найважчим за весь період її існування. Невиважена тарифна політика, економічна нестабільність, виборчі колізії, усе це негативно позначилося і на газовій галузі, яка нині виявилась практично у пасинках долі. Звісно, й результати роботи зовсім не ті, на які сподівалися. Але, незважаючи ні на що, колектив живе, трудиться, а головне — забезпечує людям їхній добробут, а також безпеку споживачів природного газу. На підвідомчій нам території не було жодних порушень технічної безпеки газового господарства, — говорить голова правління ПрАТ «Шепетівкагаз» Володимир Володимирович Турінський.

Звісно, нині вся увага прикута до готовності до опалювального сезону, який, зокрема у Шепетівці, не позбавлений гострої проблематики.

— На жаль, ситуація і досі, хоча до зими, як кажуть, рукою подати, залишається складною. Цілий ряд важливих питань так і не вирішені. Досі не відомо, хто має займатися постачанням тепла в оселі шепетівчан. Відповідно, невирішеною залишається справа закупівлі природного газу. Фактично через велику заборгованість теплопостачальної організації опалювальний сезон під загрозою зриву, — продовжує Володимир Володимирович. — Переконаний, що у даній ситуації усім, від кого залежить майбутнє опалювального сезону нашого міста, необхідно мобілізуватися, аби прискорити вирішення цієї болючої проблеми.

Газівники ж роблять усе від них залежне, аби «блакитне паливо» надходило до споживачів. Словом, дбають про день сьогоднішній, переймаються і про майбутнє нашого краю.

Як запевнив голова правління ПрАТ «Шепетівкагаз», цього року буде зроблено ще один крок у справі газифікації району. Незважаючи на труднощі, буде запущена у дію гілка газопроводу, яка з’єднає Гриців з Чотирбоками. Усі села, які розташовані у цій зоні, будуть підключатись до газопостачання.

Першим «блакитне паливо» отримає Коськів, де газом зможуть користуватися у кількох сотнях осель. Наступними будуть Ленківці та Чотирбоки. Що ж до Шепетівки, то варто нагадати, що вона повністю газифікована і є єдиним містом в Україні, де стовідсотково встановлено газові лічильники.

— Як би там не було, а майбутнє без газу не можливе. І люди, які присвятили своє життя покликанню газівника, завжди будуть відігравати важливу роль у суспільстві. Адже з ними пов’язані зміни на краще, — говорить Володимир Володимирович Турінський. — Тож напередодні професійного свята висловлюю щиру вдячність усім працівникам нашого підприємства, які щоденно виявляють самовідданість і майстерність, відповідальне ставлення до своєї справи, забезпечуючи надійну роботу нашого газового господарства.

Сердечно вітаю всіх, хто віддав свою працю у минулому і трудиться нині у газовій галузі нашого краю, з професійним святом! Бажаю міцного здоров’я, добра і щастя, родинного благополуччя, успіхів у нелегкій роботі, оптимізму і впевненості у завтрашньому дні! Нехай відданість газівників своїй справі й надалі гідно працює на благо Шепетівщини!

Володимир НИТКА.

Диспетчер аварійно-експлуатаційної служби
Андрій Рибак — водій аварійно-експлуатаційної служби
Юрій Слісарчук — водій служби автотранспорту
Електрогазозварник Олег Федорчук та слюсар-монтажник приладового устаткування Юрій Заєць
Олександр Тиран та Сергій Літнарович — водії з доставки скрапленого газу абонентам
Наповнювач балонів Юрій Кукалець та випробувач балонів В’ячеслав Ковтонюк
Руслан Михайловський, Віктор Михайлець — слюсарі-монтажники виробничої лабораторії
Андрій Таган — начальник сервісного центру
Зліва направо: Ігор Швець, Юрій Щудра, Євген Шеренговський