ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Газовий «пульс» Шепетівщини

Газовий «пульс» Шепетівщини

5 переглядів

Календар наблизив до нас свято газівників. Варто сказати, що воно є «теплим» для кожного, хто щоденно відчуває благо «блакитного вогника», і дає нагоду ще раз добрим словом відгукнутися про тих трудівників газової галузі, які копіткою працею забезпечують комфорт, затишок та доб­робут в оселях нашого краю.

І отой прометеївський образ подвижника, який запалює газовий факел прог­ресу, насамперед, асоціюється з трудовим колективом ПрАТ «Шепетівкагаз». За час «людського віку» цього підприємства його біографія увібрала у себе чи не всі епохальні події сучасності. Уже набігла й ювілейна «сороківка», відколи у 1980 році на теренах Шепетівки з легкої руки працівників тоді ще міжобласної виробничої контори з експлуатації газового господарства було запалено перший факел природного газу.

Саме з тієї пори, по суті, й почався неухильний рух до якісних змін життя у нашому краї, в авангарді яких йшли, насамперед, газівники. Вони приносили «блакитний вогник» у газифіковані будинки, комунально-побутові підприємства міста і району. А найбільший розвиток газового господарства припав на добу незалежності України, коли було газифіковано більшість населених пунктів нашого краю.
До речі, ПрАТ «Шепетівкагаз» рівно чверть віку тому став на шлях ринкових перетворень. І цей його ювілей життєстійкості свідчить про високий професіоналізм, сучасне спрямування, ключову роль підприємства у соціально-­економічному розвитку міста і району.
А ще щире серце газівників б’ється в унісон з ритмом життя громади нашого краю. Їхня рука не лише на «пульсі» комфорту краян, вони живуть сьогоденням, у якому не бракує проблем і викликів.
— Цей рік був доволі непростий для підприємства, як і загалом для газової галузі та нашої країни, — говорить голова правління ПрАТ «Шепетівкагаз» Володимир Турінський. — Як ви знаєте, у рамках ринкових перетворень, воно перейшло на свою головну функцію — транспортування газу. Це був доволі складний перехід, який мав неоднозначне сприйняття серед споживачів природного газу. Проте зараз усе налагодилося, розуміння між усіма суб’єктами газового ринку знайдено, підприємство працює ритмічно. І це — головне.
Тобто злагоджено працюють усі його служби, як завжди, готують газові мережі до зими, ремонтують газопроводи, усю складну систему газових мереж. Словом, виконують свою місію з безперебійного забезпечення природним газом усіх категорій споживачів, підвищення ефективності використання і обслуговування систем газопостачання.
Позначилась на роботі галузі й так звана пандемія, пов’язана з коронавірусом COVID-19.
— Виробництво зазнало відчутного спаду через зменшення економічної активності, яке спричинив карантин, викликаний пандемією, — говорить Володимир Володимирович. — Якщо можна так сказати, підприємство газової галузі є своєрідним барометром чи то економічних піднесень, чи падінь. Адже газівники першими помічають, у зв’язку з цим, збільшення чи зменшення споживання газу.
Так от, з початку року обсяг газу, власне, як і показники економіки загалом, зменшився на 20-25 відсотків. Проте уже з серпня темпи виробництва нарощуються, ліквідовуються виниклі заборгованос­­ті.
До слова, темпи споживання скрапленого газу залишаються сталими й підприємство щомісяця реалізовує близько 2,5 тисячі тонн скрапленого газу. Незважаючи на важке сьогодення, триває й газифікація населених пунктів району, збільшується кількість споживачів природного газу.
Так, за словами Володимира Володимировича, розпочато газифікацію адміністративного центру Ленковецької ОТГ. А це значить, що додасться щонайменше 10 кілометрів газових мереж. Над їхнім прокладанням працюватиме будівельно-монтажна дільниця ПрАТ «Шепетівкагаз». А на черзі — село Чотирбоки, до якого газова магістраль уже підведена.
Тож, незважаючи ні на що, колектив газівників живе, трудиться, забезпечує людям добробут, отримує за це заслужене визнання й шану. Варто зазначити, що ПрАТ «Шепетівкагаз» традиційно притаманний не лише виробничий професіоналізм, а й спільність інтересів з громадою краю та соціальна відповідальність. Тож підприємство не залишилося осторонь підтримки медицини у скрутні часи — благодійно допомогло у закупівлі необхідного обладнання та засобів для боротьби з коронавірусом, відгукнулося на збір коштів для закупівлі апарату ШВЛ для Шепетівської ЦРЛ. Товариство добросовісно виконує колективний договір, забезпечує соціальний пакет своїм працівникам, не забуває й про ветеранів виробництва тощо.
— Функціонування нашого підприємства постійно спрямоване на зміцнення та соціально-економічний розвиток населених пунктів краю, зміцнення добробуту їхніх мешканців, — говорить голова правління ПрАТ «Шепетівкагаз» Володимир Турінський. — Газівники були і будуть відігравати важливу роль у суспільстві, а «блакитне паливо» забезпечуватиме поступ у майбутнє.
Тож з нагоди свята щиро бажаю працівникам, ветеранам газової галузі й користувачам природного газу міцного здоров’я та благополуччя, родинного тепла та затишку, миру та спокою у нашій державі і у кожній родині! Щоб праця газівників дарувала усім радість, тепло і процвітання нашій країні!
Володимир НИТКА.

На знімку: голова правління ПрАТ «Шепетівкагаз» Володимир Турінський.

Працівники відділу обліку та розрахунків за природний газ. У центрі — начальник відділу Богдан
Володимирович ДИКУН. Зліва направо оператори: Тетяна Володимирівна МОРГУН, Наталія Анатоліївна
БОГАЧОВА, Лорина Юріївна ПАВЛІЙЧУК, Валентина Петрівна АДАМЕЦЬ, Світлана Дмитрівна ЯКОВЕНКО.
Водій служби автотранспорту
Олександр Анатолійович ТИРАН.
Водій-слюсар аварійно-експлуатаційної
служби Ігор Леонідович ЛЕВАНДОВСЬКИЙ.
Слюсарі з експлуатації та ремонту підземних газопроводів (зліва направо) Максим Олександрович Турінський, Юрій Леонідович Сложинський.
На передньому плані – слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування Руслан Володимирович МИХАЙЛОВСЬКИЙ та начальник виробничої лабораторії Юрій Володимирович РУСНЯК.
Зліва направо: слюсар-монтажник
приладового устаткування Юрій
Миколайович ЗАЄЦЬ та електрогазозварник Сергій Миколайович НАКОНЕЧНИЙ.
Слюсар контрольно-вимірювальних приладів і автоматики Василь Васильович РУДЬ.
Диспетчер аварійно-експлуатаційної служби Олена Олексіївна ЧЕРНЯК та водій аварійно-експлуатаційної служби Андрій Геннадійович РИБАК.
Залиште Ваш коментар
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Перевести